Cordon Press Baloncesto/Guliver Image

Španjolski mediji naklonili se Hrvatu iz Reala nakon sjajne partije

Autor: Dnevno GIŠ

Madridski Real ne može bez Hrvata, radilo se tu o nogometu ili košarci, igrači iz hrvatske daju velike doprinose uspjesima Kraljevskom klubu, a zadnji je zasjao Mario Hezonja, kojeg su španjolski mediji naglasili kao najvažniji kotačić u pobjedi protiv Armanija.

Real je pobijedio Armani 88:71, a Hezonja je u pobjedu za 21 minutu ugradio 13 poena uz samo jedan promašen šut iz igre, tri skoka i zaustavio je najveću zvijezdu gostiju Nikolu Mirotića.

Odlična partija Maria Hezonje nije ostavila ravnodušne niti medije u španjolskoj, gdje svi od reda naglašavaju veliki doprinos Hrvata u pobjedi nad Talijanima.

Hvalospjevi

“Real je nastavio brutalan ulazak u sezonu 11. uzastopnom pobjedom. Nisu ga uspjeli zaustaviti ni Ettore Messina ni Nikola Mirotić. Zapravo, možda bi Crnogorac to i napravio da ga nije doslovno razbio Mario Hezonja. Hrvat je bio sjajan na oba kraja terena, ali ključan potez izveo je u drugoj četvrtini. Mirotić je do tada bio odličan s 9 poena, 5 skokova i 2 ukradene lopte, ali tada je na njega naskočio Hezonja i grogirao ga.

Hezonja je tako opalio Mirotića da mu se pojavila modrica i nakon toga je bio neprepoznatljivo loš. Do kraja utakmice imao je još samo 4 poena i 1 skok. Hezonja je zatim košem i slobodnim bacanjem za 66:55 prelomio utakmicu, a u zadnjoj četvrtini je dao ogroman doprinos u obrani krađom lopti i agresijom. Tako je Realu omogućio ekshibiciju u završnici. Doista ne znamo tko ih može zaustaviti“, hvale Hezonju iz Marce, a hvalospjevima se pridružio i As:

“Hezonja je oduševio raznovrsnošću, pa je tako u drugoj četvrtini kao četvorka raznio Mirotića udarcem kukom u glavu. Od toga je zvijezda Armanija dobila šljivu, ali i od dotad najboljeg igrača utakmice postao impotentan. Hezonja je ubacio u mode parnog valjka i zaključio meč u Realovu korist“, piše As i pita se: