ŠOKANTAN RASPLET: Madridski Real izgubio nemoguće protiv CSKA

Nakon što je u prvoj utakmici polufinala Anadolu Efes svladao Fenerbahče, u drugom dvoboju Final foura Eurolige igranog u španjolskoj Vitoriji Cska Moskva iz Moskve je u zanimljivj završnici pobijedila madridski Real 95-90. Finale Eurolige igrat će Anadolu Efes i CSKA Moskva u nedjelju od 20.30, dok će utakmicu za treće mjesto prije njih odigrati Fenerbahče i Real Madrid.
Stvari su se počele rasplitati u trećoj četvrtini kada Real dodaje gas te na krilima Causeura stvara osjetniju prednost, a najveća je bila 65-51 u 27.minuti utakmice. Ovu dionicu utakmica španjolska momčad zaključila je s vodstvom od +8.
Međutim, ruska momčad u posljednjih deset minuta ušla je bitno odlučnije s željom da preokrene rezultat. Sjajnom igrom Cska je na pet minuta do kraja utakmice smanjio na samo -1, što je prisililo klupu Reala da pozove timeout. Nakon minute odmora Taylor ubacuje tricu, dok Hunter ponovno vraća Ruse na minimalni zaostatak. Llull zabija ludu tricu i vraća Real u život 15 sekundi do konca dvoboja, dok Higgins za CSKA ubacuje oba bacanja za 93-90. U napadu nakon toga Llull promašuje tricu za izjednačenje, CSKA hvata loptu, a Real radi brzi faul i susret je bio gotov.
Kod pobjednika najbolji su bili De Colo i Rodriguez s 23 poena.