RASPLINULI SE SNOVI HRVATA O FINALU: Francuzi i Španjolci u finalu, Poljska protiv Njemačke za broncu

Autor: Dnevno GIŠ

Danas se igraju polufinala Eurobasketa u Berlinu, a do finala su došli Francuzi koji su jednostavno razbili Poljsku i Španjolci koji su dramatičnoj utakmici pobijedili Njemačku.

Francuzi su zaustavili Poljsku bajku u polufinalu i to kako, 44 razlike na kraju utakmice do sada nije zabilježeno u povijesti Eurobasketa, a kranjih 95:51 moglo je biti i izraženije za Francuze.

Utakmica kao što se vidi bila je dosta jednostrana, a Guerschon Yabusele je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Francuske, dok je AJ Slaughter postigao 9 poena za Poljsku.

Ipak Poljska je već do sada napravila najviše ikad na EP-u i imaju šansu osvojiti povijesnu broncu protiv Njemačke nakon davne 1967. godine.

Velika borba

Drugo polufinale bilo je ono “pravo”, u njemu su se sastali domaćin Njemačka i Španjolska i očekivano utakmica je bila cijelo vrijeme u egalu.

U zadnjoj četvrtini Španjolci su izjednačili na 77:77 i onda poveli 86:80, a Nijemci su teško počeli izlaziti na kraj s razigranim Španjolcima i u sedam minuta zabili su samo jednu tricu.

Pred kraj utakmice Nijemci nisu uspijevali nikako zabiti koš, a sa zadnjih dva pogođena bacanja za 80:88 Španjolska je 36 sekundi bila u finalu.

Njemačka se ipak vraća tricama na 88:92, ali devet sekundi prije kraja Španjolska je realizirala dva slobodna bacanja, no Njemačka pogađa tricu dvije sekunde prije kraja, ali Španjolci zaključuju finale zakucavanjem za 91:96.

Utakmica za broncu između Njemačke i Poljske je na rasporedu u nedjelju od 17 sati i 15 minuta, dok je finale između Španjolske i Francuske na rasporedu od 20 sati i 30 minuta.

Autor:Dnevno GIŠ