POVIJESNA UTAKMICA: Durant zabio 2000. koš, Hezonja ponovo solidan

Autor: hina

Mario Hezonja i Bojan Bodanović ponovo su imali dobru večer

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića sinoć su poraženi kod kuće, bolji su od njih bili Miami Heat sa 114-106, a poraz su upisali i Orlando Magic Marija Hezonje od kojih su kod kuće sa 110-103 bili bolji Milwaukee Bucks.

Bojan Bogdanović je odigrao solidnu utakmicu, u 32 minute je zabio 15 koševa (šut iz igre 6/11, trice 0/4) i upisao šest skokova. Najbolji strijelac Indiane bio je Victor Oladipo sa 26 pogodaka i sedam skokova.

Heat je predvodio raspoloženi Goran Dragić sa 20 koševa, a Hassan Whiteside je dodao 16.

Miami je vodio tri koša trideset sekundi prije kraja kada je Wayne Ellington pogodio tricu za prednost od 109-103 23.2 sekunde do isteka nakon čega ih Pacersi više nisu mogli stići.

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Giannis Antetokounmpo sa 26 pogodaka, Khris Middleton je dodao 22, a kod Orlanda Evan Fournier sa 21. Hezonja je u 30 minuta zabio 13 koševa (šut iz igre 6/10, trice 1/2) i upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Milwaukee pogodio 80 posto šuteva i taj je dio utakmice dobio sa 36-23. Magic je na utakmici imao šut iz igre 43.3 posto i pogodio je samo osam od 29 trica.

Golden State Warriors su doživjeli poraz kod kuće, sa 125-106 su ih pobijedili Los Angeles Clippers. Lou Williams je predvodio pobjedničku momčad sa 50 koševa, od čega je zabio 27 u trećoj četvrtini.

Unatoč porazu za Kevina Duranta ovo je bila povijesna večer, on je postao 44. igrač u NBA koji je u karijeri zabio 20,000 koševa, završivši sinoćnju utakmicu sa 40 pogodaka.