HRVATSKA SE OSRAMOTILA, GLAVNA ZVIJEZDA PUKLA OD BIJESA: Slovenci se poigravali, SP je jako daleko

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Hrvatska košarkaška reprezentacija nastavlja svoj hod po trnju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo kojem će dogodine domaćini biti Filipini, Japan i Indonezija. Hrvatski košarkaši su u borbi za nastavak kvalifikacija pretrpjeli težak udarac protiv Slovenije u Ljubljani, u Areni Stožice, s ogromnih 28 poena razlike, 97:69 u korist domaće reprezentacije.

U kojem smjeru ide ova utakmica, pokazala je prva četvrtina u kojoj je Slovenija pobjegla do 33:8. Glavnu ulogu pritom su imali Luka Dončić i Goran Dragić, dvije glavne domaće zvijezde, a hrvatski reprezentativci nisu pronašli pravi odgovor.

Poslije ovog poraza, Hrvatska za izbjegavanje posljednjeg mjesta mora dobiti Finsku u posljednjem kolu sadašnje kvalifikacijske faze. Posljednje mjesto donijelo bi oproštaj od SP-a, a hrvatski košarkaši će takav scenarij pokušati izbjeći u nedjeljnoj utakmici protiv Finaca u Rijeci. Hrvatskoj će trebati pobjeda u toj utakmici, ali nužna će biti i pobjeda Slovenaca u Švedskoj, s kojom bi stigla šansa za prestizanje Šveđana u utrci za izbjegavanje posljednjeg mjesta u skupini.

Prva četvrtina sve odredila

S velikih +25 na kraju prve četvrtine, Slovenci su pred svojim navijačima stekli rezultatski kapital koji se teško ispušta. Nakon toga, Hrvatska se trgnula u drugoj dionici utakmice i uspjela se u jednom trenutku približiti na 14 poena zaostatka. Na semaforu je bilo 49:35, no nada u povratak ugašena je u trećoj četvrtini. Slovenija se u tom razdoblju utakmice vratila na više od +20, a nakon što se u posljednjih 10 minuta ušlo sa 76:51 za domaće, bilo je sasvim jasno tko će slaviti na kraju.

Bogdanović podivljao na suca

U jednom trenutku, dok je Hrvatska vozila u krivom smjeru u završnoj fazi treće četvrtine, svoj bijes je sasvim jasno iskazao Bojan Bogdanović, glavni hrvatski adut od kojeg se puno očekuje u nedjelju u Rijeci. Bogdanović u Ljubljani u najvećem dijelu utakmice nije imao večer kakvoj se nadao, a njegovu ljutnju je u jednoj situaciji dok je tražio prekršaj osjetio sudac, zbog čega je za kaznu stigla tehnička pogreška.

Kako je to izgledalo, pogledajte – ovdje.

Dončić pokazao najviše

Luka Dončić je s 21 poenom, 10 asistencija i osam skokova pokazao svoju igračku klasu, a Goran Dragić je za nepune 22 minute na parketu imao 19 poena. Slovenci su se mogli osloniti i na naturaliziranog Amerikanca, centra Mikea Tobeyja, koji je ubilježio 16 poena i 13 skokova, uz dvije blokade.

Mario Hezonja završio je s 22 poena za Hrvatsku, ali bilo je problema sa šutom, sa samo 38 posto iz igre (8/21). Hezonja je imao i devet skokova i šest asistencija. Ivica Zubac ubilježio je 14 poena i sedam skokova, a Bojan Bogdanović je svoju frustrirajuću večer zaključio s 13 poena, s 5/13 iz igre, kao i u Hezonjinom slučaju, skromnih 38 posto.

Slovenija se ove večeri pokazala kao prevelik zalogaj za hrvatske reprezentativce, ali opasna je i Finska, o čemu najbolje govori omjer 4-1 i prvo mjesto koje Finci drže uoči posljednjeg kola ove kvalifikacijske faze. Hrvatska će u nedjelju u Rijeci morati igrati puno bolje nego u nastupu za zaborav u Ljubljani.

Autor:Dnevno.hr/I.K.