Cibona osvojila Prvenstvo Hrvatske

Autor: dnevno.hr

U petoj utakmici finala doigravanja Prvenstva Hrvatske Cibona je na domaćem terenu pobijedila Zadar s rezultatom 95:73.

U petoj utakmici finala doigravanja Prvenstva Hrvatske Cibona je na domaćem terenu pobijedila Zadar s rezultatom 95:73 (24:21, 27:22, 22:10, 22:20), te tako obranila i osigurala 16. naslov prvaka Hrvatske.

Zadar je poletno započeo utakmicu, te nakon šest minuta tricom Marka Cara poveo s 11:17, a u šuterskom raspoloženju poveli su i s 14:21 dok nije uslijedila Cibonina serija 15-0 krajem prve i početkom druge četvrtine. Tada je domaćin preuzeo vodstvo s 29:21, a niz je tricom okončao Vukušić. Nakon njega je u 13. minuti zakucao Perić i doveo do rezultata 29:23.

Cibona je kombinacijom zonske obrane zaustavljala Zadar, a u napadima su sve lopte ulazile u koš. Na Perićev ubačaj Gordon je odgovorio tricom, Troha slobodnim bacanjima i Udrih ubačajem s poludistance za 36:23. Marko Tomas pogodio je za najvećih plus 14 za 39:25. Zatim je za Zadar Bilan napravio seriju ubačaja 7-0 za 41:43, a trener Cibone Velimir Perasović pozvao je minutu odmora nakon koje je Gordon umanjio napetost polaganjem. Na isteku vremena trice su izmijenili Bogdanović i Stipčević za rezultat 51:43.

Smanjena razlika i razrješenje dvoboja

Koševima Plaisteda i Stipčevića početkom drugog poluvremena Zadar je smanjio razliku na 53:49, no niz je prekinuo Andrić ubačajem za 55:49, na što se nadovezala Gordonova kontra i prodor Bogdanovića za 59:49. Bogdanović je pogodio tricu za 69:53 dvije minute i 20 sekundi prije isteka treće dionice, a uoči zadnjih deset minuta Cibona je povela sa 73:53, čime je dvoboj bio razriješen.

Najbolji pobjednički igrač bio je Bogdanović s 21 poenom, a najbolji protivnički igrač bio je Perić sa 17 koševa.

Cibona je ove sezone izgubila finale u NLB ligi i u kupu Hrvatske, te joj je Prvenstvo Hrvatske bila posljednja prilika da osvoji neki trofej. Zadar je Prvenstvo Hrvatske osvojio dva puta, 2005. godine kada su pobijedili Cibonu i 2008. godine kada su pobijedili Split CO, javlja HRT.

Autor:dnevno.hr