BOGDANOVIĆ ZAMALO TRAGIČAR U TEŠKOJ POBJEDI PACERSA: Hezonja s Knicksima napravio ‘čudo’

Košarkaši Indiana Pacersa došli su do šeste uzastopne pobjede u NBA ligi. Nadigrali su Chicago Bullse sa 119-116 nakon produžetka, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ubacio je 13 poena (šut za dva 5-12, trica 0-3, slobodna bacanja 3-4) uz šest skokova i četiri asistencije za 40 minuta provedenih na terenu.

Protiv jedne od najslabijih momčadi u ligi Pacersi su zamalo ispustili pobjedu, 20-ak sekundi prije kraja četvrte četvrtine vodili su sa 104-99, no tada je Zach LaVine pogodio tricu za 104-102, da bi potom Bogdanović, koji je lako mogao biti tragičar, 14 sekundi prije isteka vremena pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja za 105-102 i otvorio domaćinu mogućnost da još jednom tricom izbore produžetak. Tako je i bilo, LaVine je još jednom bio precizan pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

Srećom po Bogdanovića, trice su u produžecima ulazile, ali Bullsi se nisu dali i samo devet sekundi prije kraja opet je bio egal. U posljednjem napadu Oladipo je preuzeo odgovornost i tricom osigurao pobjedu.

Oladipo je bio najbolji igrač Pacersa sa 36 poena, a odličan je bio i Domantas Sabonis sa 23 pogotka i 12 skokova, dok su Bullse predvodili LaVine sa 31 i Markkanen sa 27 koševa.

Pacersi su s omjerom pobjeda i poraza 26-12 i dalje treći sastav Istočne konferencije dok su Bullsi sa 10-29 13. na Istoku.

Minnesota Timberwolvesi na svom su parketu nadigrali Orlando Magic sa 120-103, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je za 20 minuta provedenih u igri postigao deset poena (šut za dva 3-5, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz četiri skoka i dvije osvojene lopte za pobjednike.

Sa 18-21 Minnesota je 13. na Zapadu, a sa 17-21 Orlando je 10. na Istoku.

New York Knicksi napravili su čudo, ako se to može tako nazvati i prekinuli su niz od osam poraza. Slavili su sa 119-112 na gostovanju kod Los Angeles Lakersa. U tom dvoboju priliku su dobila dvojica hrvatskih igrača i obojica su dobro iskoristila minute koje su imali na raspolaganju, Mario Hezonja je za 13 minuta u dresu Knicksa postigao deset poena (šut za dva 2-2, trica 1-2, slobodna bacanja 3-6) uz dva skoka i po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu, dok je Ivica Zubac za 11 minuta u sastavu Lakersa postigao također deset poena (šut za dva 4-6, slobodna bacanja 2-2) uz šest skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Lakersi sa 21-18 pali na osmo mjesto Zapada, dok su Knicksi sa 10-29 tek 14. na Istoku.