Dinamu VAR poništio gol protiv Hajduka, nakon derbija zadovoljniji Splićani

DINAMO – HAJDUK 0:0

DINAMO: Zagorac; Ristovski, Theophile, Perić, Perković; Ademi, Mišić, Baturina (od 63. Bulat); Špikić (od 63. Vidović), Kaneko, Petković

HAJDUK (4-2-3-1): Lučić – Moufi, Šarlija, Uremović, Diallo – Sigur (od 89. Elez), Krovinović – Sahiti (od 83. Odjidja-Ofoe), Pukštas, Benrahou (od 29. Dajaku) – Livaja

———————————————————————————————————–

Dinamo i Hajduk podijelili su bodove u najvećem hrvatskom derbiju na Maksimiru u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone u SuperSport HNL-u. Bio je Dinamo bolji, imao je više loptu u svom posjedu i zabio je i gol koji je na kraju poništio VAR, ali na semaforu je nakon 90 minuta bio onaj početni rezultat 0:0.

Pokazivao je hrvatski prvak ogromnu volju, želju, žestinu, ali veliki derbi nije ponudio previše prilika. Mreže su ostale netaknute pa je Hajduk zimsku stanku dočekao sa sedam bodova prednosti u odnosu na Dinamo koji je treći. Dinamo ima i dvije utakmice manje. Na drugom mjestu je Rijeka koja ima šest bodova manje od Splićana, ali i utakmicu manje.

Najviše pomutnje u obranu Hajduka donosio je Japanac Kaneko kojeg nije mogao čuvati Diallo. Zbog toga su vrlo često Hajdukovi igrači morali udvajati Kaneka, dok Dinamo nije imao dovoljno brzi protok lopte kako bi ugrozio vratara Hajduka Lučića.

Prijetnja Ristovskog

Najopasniji pokušaj u prvom dijelu bio je bez sumnje onaj Stefana Ristovskog iz 38. minute kada se vratara Lučić morao pošteno pomučiti da bi obranio njegov udarac s nekih 25 metara.

Od početka drugog dijela bilo je više žutih kartona nego li pravih prilika. Obrane su dominirale, a mogu se izdvojiti tek dalekometni pokušaj Sahitija za Hajduk u 58. minuti, ali i šansu Dinama u 67. Sve je pripremio Kaneko, ali je na povratnu loptu vrlo loše reagirao Petković.

U 78. minuti napokon se zatresla mreža i to gostujuća. Nakon ubačaja Bulata stvorila se gužva pred vratima Hajduka. Nakon svega pogodak je zabio Perković, ali je vodstvo Dinama poništio VAR. Pregledavalo se potencijalno igranje rukom ili Perića ili Perkovića, pa je sudac Kolarić pokazao da gol neće biti priznat.

Ništa od jedanaesterca

U samoj završnici Dinamo je opet bio opasniji, u prvoj minuti sudačke nadoknade opalio je Ademi, Lučić je obranio, a u trećoj minuti nadoknade Petković je tražio jedanaesterac nakon kontakta s Uremovićem, ali sudac se nije oglasio. Završilo je dakle 0:0, čime svakako zadovoljniji mogu biti Splićani koji su sačuvali bodovnu prednost pred najvećim rivalom.

—————————————————————————————————————————-

PRIJENOS UŽIVO

90+6′– Završena je utakmica. Dinamo i Hajduk remizirali su na Maksimiru 0:0.

90+3′ – Petković pada u kaznenom prostoru Hajduka nakon kontakta s Uremovićem, ali sudac Kolarić se nije oglasio.

90+2′ – Opasan udarac Ademija iskosa s desne strane, ali Lučić je siguran.

90′ – Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

87′ – Utakmica je ušla u posljednje minute. Dinamo pokazuje veću želju, dok Hajduk čeka priliku iz kontranapada.

79′ – GOL! Zabio je Dinamo, poentirao je Perković, ali je VAR poništio gol zbog igranja rukom. Usporena snimka dosta i pokazuje da je odluka suca Kolarića bila ispravna.

77′ – Pokušao je sada Vidović dalekometno, iako je imao jurećeg Kaneka desno od sebe. Lučić nije imao potrebe za intervencijom.

76′ – Pucao je sada Kaneko iskosa, lopta je došla do Petkovića nakon što se odbila od Šarlije, ali nije ju uspio napadač Dinama dobro zahvatiti.

71′ – Nakon velike bakljade na jugu od strane Torcide, sada su uzvratili BBB-i na sjeveru.

65′ – Jako lijepa akcija Dinama preko Kaneka koji je probio Dialla, u sredini je pronašao Petkovića, ali Dinamov napadač promašio je loptu. Sve se to događalo dok su s tribina odjekivali topovski udari i dok je Torcida ubacivala velik broj baklji s južne tribine.

63′ – Izmjene kod Dinama. Bulat ulazi umjesto Baturine, a Vidović umjesto Špikića.

60′ – Novi žuti karton na susretu. Opomenut je Špikić zbog prekršaja nad Moufijem koji je ostao ležati na travnjaku.

58′ – Dalekometni pokušaj Sahitija, poput onoga iz prvog poluvremena, ali lopta odlazi daleko od gola.

54′ – U nastavku gledamo presliku igre iz prvog poluvremena. Dinamo ima više loptu u posjedu, ali nema previše rizika, kao da se čeka pogreška u suparničkim redovima.

49′ – Žuti karton za Pukštasa nakon duela s Perkovićem.

46′ – Odmah na startu prekid. Ostao je ležati Mišić nakon sudara sa Pukštasom. Igra je ubrzo nastavljena nakon kratke liječničke intervencije.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. I Dinamo i Hajduk izašli su u istim sastavima u kojima su završili prvo poluvrijeme.

“Rastrgana utakmica, puno prekida bespotrebnih. Pokušat ćemo ubrzati loptu, spustiti ju na zemlju”, najavio je Dinamov pomoćnik Perković.

“Mislim da je ravnopravna utakmica, tvrda, teška, kao i svaki derbi. Benrahou? Dobio je neki udarac, ne znam zapravo”, komentirao je Blatnjak, pomoćni trener Hajduka.

45+3′ – Petković je sada požutio. U duelu sa Šarlijom je zakačio suparnika po licu. Odmah potom sudac Kolarić je dosudio kraj prvog poluvremena. Gledali smo puno taktičkog nadmudrivanja, a opasniji je bio Dinamo iako bez pravih stopostotnih prilika. Najbliže golu Modri su bili nakon udarca Ristovskog iz 38. minute, ali njegov udarac s nekih 25 metara obranio je Hajdukov vratar Lučić.

45′ – Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

44′ – Velika pogreška Sigura i opasna kontra Kaneka. Sjurio se Japanac prema golu, pokušao je dalekometno okružen četvoricom hajdukovaca, ali lota odlazi pokraj gola.

38′ – Sjajan udarac Ristovskog. Odapeo je dalekometno s više od 20 metara i vratar Lučić morao se dobro pomučiti da bi ga obranio. Bio je to zapravo i najopasniji pokušaj dosad na utakmici.

37′ – Emir Sahiti uspio je solo-akcijom zaprijetiti golu Dinama. Odhrvao se naletima svog čuvara i dalekometno opalio, ali lopta odlazi visoko preko gola.

35′ – Nakon 35 minuta igre Dinamo ima 59% loptu u svom posjedu.

31′ – Jako dobra polukontra Dinama koju je povukao Petković. Na kraju je lopta došla do Perkovića koji je pokušao ugroziti vrata Hajduka, ali nije bilo potrebe za intervencijom Lučića.

27′ – Prva opasnost pred vratima Dinama u cijelom susretu. Livaja je proigrao Moufija, ovaj Benrahoua, ali Zagorac nije morao reagirati. U ovoj se akciji, čini se, ozlijedio Benrahou i morat će izaći s travnjaka. Prema svemu sudeći ozlijedio je Marokanac zadnju ložu, a zamijenio ga je Dajaku.

25′ – Dinamo nastavlja s ofenzivom, ali Hajdukovi igrači uspijevaju zatvoriti sve prilaze golu. Trenutno najaktivniji Dinamov igrač je Japanac Kaneko koji stalno traži loptu.

16′ – Nakon niza prekršaja Hajduka s Dinamove su klupe burno reagirali i tražili su suca Kolarića da pokaže žuti karton. To se na kraju nije dogodilo.

13′ – Velika gužva u kaznenom prostoru Hajduka, a sve je zakuhao Kaneko. Sjevnulo je s desnog boka, ali Hajdukova obrana uspjela je raščistiti gužvu.

12′ – Problem s opremom Marka Livaje i sudac Kolarić je od njega tražio da ih ipak stavi. Kratkotrajno je Hajduk ostao s igračem manje, ali se Livaja ubro vratio.

7′ – Igra se visokim intenzitetom, agresivno u obrani, a Dinamo na početku ima više loptu u svom posjedu.

3′ – Prva prilika za Dinamo iz prekida koji je izborio Kaneko. U isto vrijeme dolazi do bakljade na jugu. Torcida ih je ubacila na teren, ali su vatrogasci nakon kratkog prekida sve raščistili. Nakon kratkotrajnog prekida i gužve u kaznenom prostoru do lopte je došao Perić, ali obrana Hajduka je ipak uspjeva sve raščistiti.

1′ – Započeo je derbi na Maksimiru.

17.17 – Uoči utakmice je također održana minuta šutnje za tragično preminulog Ivana Čelikovića.

17.12  – Igrači su izašli na travnjak i sve je spremno za početak utakmice. Svečanost uoči početka, Soudani, popularni Mister Derby, je Mišiću uručio dres povodom njegove 150. utakmice u dresu Modrih.

16.57 – “Mi smo došli igrati maksimalno otvoreno. Pokušat ćemo se nametnuti Dinamu, uzeti im loptu i ako budemo pravi, osvojiti tri boda. Mi smo maksimalno fokusirani na našu momčad. Nažalost nemamo Žapera, ali uvjereni smo i da će Moufi i svi igrači odigrati dobru utakmicu”, najavio je uoči susreta Dragan Blatnjak, pomoćni trener Hajduka.

16.50 – “Želimo na najbolji način završiti polusezonu. Krenut ćemo po pobjedu od prve sekunde, tako ćemo se postaviti i tako ćemo igrati. Mi smo u seriji od pet pobjeda, to naravno poboljšava još atmosferu. Što se zdravlja tiče, osim Menala su svi spremni, tako i Baturina. Hajduk? Hajduk igra jako dobru polusezonu, defenzivno su jako stabilni, primaju malo golova. Imaju dobrih strana, ali imaju i loših koje ćemo pokušati iskoristiti”, rekao je u najavi utakmice na HTV-u Sandro Perković, pomoćni trener Dinama.

16.30 – Na Maksimiru i oko njega zagrijava se atmosfera za najveći hrvatski derbi. Više o svemu možete pročitati OVDJE.

15.50 – Poznati su sastavi za okršaj Dinama i Hajduka na Maksimiru. Evo koga su izabrali Sergej Jakirović i Mislav Karoglan. U početnu postavu Dinama vratio se kapetan Ademi (umjesto Bulata), a na lijevom krilu startat će Špikić umjesto Vidovića. Kod Hajduka je Karoglan izveo zapravo očekivanju postavu, a jedinim se iznenađenjem može smatrati nastup Yassinea Banrahoua od prve minute. Pretpostavljalo se da će umjesto njega započeti Leon Dajaku.

Uoči samog derbija iz Dinama su se oglasili i čestitali hrvatskom skijašu Filipu Zubčiću na drugom osvojenom mjestu u veleslalomu u Alta Badiji.