KAKVA VEČER ZA HRVATSKOG TRENERA: SRUŠIO MOURINHA! Petarda Zvezde u Beogradu

Autor: Nino Matić

U utakmicama 2. kola Europske lige u igranim u terminu od 18.55 sati vidjeli smo mnoštvo uzbuđenja i iznenađenja. Igrane su utakmice u skupinama od G do L.

Najviše će zasigurno odjeknuti, a što je nama posebno drago pobjeda belgijskog Antwerpa kojeg s klupe vodi Ivan Leko. Belgijska je momčad s 1:0 slavila protiv Tottenhama Josea Mourinha u utakmici skupine J.

Ivan Leko ostvario je zasigurno najeveću pobjedu u svojoj dosadašnjoj trenerskoj karijeri. Gol odluke zabio je Refaelov u 29. minuti utakmice. U drugoj utakmici skupine viđena je prava golijada a na kraju je LASK isčupao pobjedu 4:3 protiv Ludogretsa. Za LASK je svih 90 minuta hrvatski stoper Petar Filipović. Antwerp je ovom pobiedom izbio na vrh ljestvice J sa šest bodova., Tottenham i LASK imaju po tri dok je Ludogorets bez bodova.

U skupini G Braga je kao gost bila bolja od Zorje s 2:1. U drugoj utakmici G skupine AEK našeg Marka Livaje koji je igrao prvih 45 minuta poražen je od Leicestera.

Leicester i Braga imaju po šest bodova, dok su AEK i Zorja s nulom na kontu što se bodova tiče nakon dva kola.

Skupina H donijela je sraz Milana i Sparte iz Praga. Milan je bio bolji 3:0 golovima Diaza, Leaoa i Dalota. Zlatan Ibrahimović je kod rezultata 1:0 promašio udarac s bijele točke.

Lille našeg Domagoja Bradarića remizirao je na svom terenu protiv škotskog Celtica  2:2 nakon što su gosti imali vodstvo od 2:0. Domaćin je kod 2:0 promašio i jedanaesterac. Bradarić je za francusku momčad odigrao svih 90 minuta.

U skupini je vodeći Milan sa 6 bodova, Lille je drugi sa četiri, Celtic je skupio jedan bod na kontu, dok je praška Sparta bez bodova nakon dva odigrana kola.

U skupini I Villareal je kao gost pobijedio Qarabag s 3:1.  Za Qarabag je svih 90 minuta odradio Filip Ozobić zaradivši žuti karton. Izraelski Maccabi iz Tel Aviva u gostima je slavio protiv Sivasspora 2:1.

Villareal i Maccabi imaju po šest bodova, a Sivasspor i Qarabag su još uvijek na nuli što se bodova tiče.

Skupina L donijela je veliko i uvjerljivo slavlje beogradskoj Crvenoj Zvezdi koja je s razbila Slovan iz Libereca s 5:1. Dvaput je mrežu tresao El Fardoum, a još su se u strijelce upisali Gajić, Katai i Falcinelli.

Hoffenheim našeg Andreja Kramarića, koji i dalje nije u kadru zbog koronavirusa, slavio je s 4:1 na gostovanju kod Genta. Hoffenheim i prevodi ljestvicu L sa šest bodova, po tri imaju Crvena Zvezda i Slovan, dok je na dnu ljestvice Gent bez bodova.