KAKVA DRAMA: Dinamo nakon lutrije penala izbacio Cluj!

Autor: Matija Majdak

Dinamo je nakon lutrije penela izbacio Cluj 8:7 (2:2) i izborio treće pretkolo Lige prvaka.

Udarci Oršića i Majera u razmaku od dvije minute najavili su ono što se dogodilo u 14. minuti. Udarac Ivanušeca golman Cluja samo je kratko odbio, samo do Gojaka koji nema težak zadatak za 1:0.

Rumunji odgovaraju preko Deaca koji u 20. minuti trese prečku. Okvir gola tresao se i na drugoj strani u 40. minuti nakon snažnog udarca Oršića.

U 51. minuti Theophile-Cahterine radi sličnu glupost kao onu protiv Šahtara prošle godine, ovog puta ruši Debeljuha, dobiva crveni karton, a domaćin penal. Srećom za Plave, Livaković fantastično reagira i kod kod udarca Deaca, ali i odbijanca Đokovića.

Ipak, 11 minuta kasnije, Livaković se pretvara u tragičara koji loše reagira nakon dalekomentog pokušaja Pereire.

Do novog vodstva Dinamo dolazi u 78. minuti preko Kastratija, a onda šok u 92. minuti kada Debeljuh pogađa za 2:2.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Dinamo je slavio sa 6:5, a odluka je pala u sedmoj seriji kada je Boli prebacio cijeli gol. Rumunji su u petoj seriji imali meč loptu kada je Balgradean obranio Gojakov udarac, no Livakvić je spasio Dinamo zaustavivši udarac Golofca.

Za Dinamo su zabili Petković, Leovac, Ademi, Stojanović, Dilaver i Gvardiol, a kod Rumunja su bili precizni Vinicius, Đoković, Rondon, Sušić i Deac.

Za Cluj su nastupila dva hrvatska nogometaša – Gabrijel Debeljuh i Damjan Đoković. Obojica cijeli susret.

Dinamo tako nastavlja put u Ligi prvaka, a protivnika u trećem pretkolu saznat će na ždrijebu u ponedjeljak.

Tijek utakmice:

Cluj – Dinamo 2:2 (7:8)

-5:6 – Boli je promašio cijeli gol i Dinamo je u 3. pretkolu Lige prvaka

-5:6 – Gvardiol pogađa uz samu stativu.

-5:5 – Za razliku od situacije u utakmice, Deac je ovog puta nadmudrio Livakovića.

-4:5- Dilaver šalje golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

-4:4 – Livaković održao Dinamo na životu jer je obranio udarac Golofce.

-4:4- Pročitao je golman Cluja Gojaka.

-4:4 – Nitko ne griješi, pogađa i Sušić.

-3:4 – Stojanović siguran za 4:3.

-3:3- Za Cluj je miran Rondon za 3:3.

-2:3- I treći penal su realizirali dinamovci, ovog puta Ademi

-2:2- Livaković je bio blizu da zaustavi udarac Đokovića, ali nije uspio.

-1:2- Leovac je bio sljedeći, srećom ni on ne griješi.

-1:1 Vinicius je siguran za 1:1.

-0:1- Prvi je pucao Petković i sigurno pogodio.

120′ – Gotovo je i 120 minuta nakon kojih nema pobjednika. Odluka će pasti nakon penala.

120′ – Debeljuh je opet zaprijetio, no ovog puta puca preko gola.

109′ – Cluj opet prijeti! Bordeianu puca, ali srećom blokira to obrana Dinama.

105′ – Velika prilika za Dinamo! Stojanović iz teške situacije puca, golman Cluja to samo odbija, lopta dolazi do Kastratija čiji udarac sa sedam, osam metara odlazi preko gola.

102′ – Zamalo autogol! Rondon je ubacio oštru loptu, Ademi odbija, ali samo do Dilavera od kojeg se odbija pokraj stative Livakovićevog gola.

96′ – Opasniji je domaćin u produžetku. Bordeanu puca, ali srećom pokraj gola.

91′ – Počeo je produžetak.

90′ + 4 – Igrat će se produžeci u Cluju!

90′ + 2 – Izgubio je Petković loptu na polovicu Cluja, Rumunji su izveli brzi napada, a nakon lijepog ubačaja s desne strane Debeljuh je izbjegao pažnji obrane Dinama i pogodio za 2:2.

90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

83′ – Opet prijeti Ademi, ali udarac iskosa s desne strane ide ravno u golmana Cluja.

78′ – DINAO OPET VODI! Ademi je pucao s 10-ak metara, ali Balgradean to kratko odbija, samo do Kastratija, koji nema težak zadatak za 2:1.

74′ – Otvorila se prilika Stojanoviću, ali udarac ide ravno u golmana Cluja.

71′- Zaprijetio je Burca, ali odlazi to pokraj gola.

68′- Reagirao je Mamić i uveo Petkovića.

64′ – CLUJ IZJEDNAČIO! Pereira je opalio iz s 20-ak metara, no Livaković loše reagira i odbija loptu u gol.

63′ – Ivanušec je bio u sjajnoj prilici, dobio je loptu na desetak metara, ali blokira to u posljednji trenutak obrana Cluja.

55′ – Odmah je reagirao Mamić koji je umjesto Majera i Gavranovića na teren poslao Kastratija i Gvardiola.

53′ – Deac je preuzeo odgovornost, no Livaković je pogodio stranu i odlično obranio. Lopta se odbila do Đokovića, koji puca iz blizine, ali golman Dinama još jednom fantastično brani.

51′ – Theophile-Cahterine srušio je Debeljuha u šesnaestercu zbog čega je dobio crveni karton, a domaćin penal.

48′ – Rondon koji je ušao na početku nastavka pokazuje koliko je opasan, ali udarac odlazi pokraj gola.

45′ – Gotovo je prvih 45 minuta u Cluju nakon kojih Dinamo ima 1:0 golom Gojaka.

44′ – Deac je pucao s ruba šesnaesterca, no odlazi to pokraj gola.

40′ – Centimetri dijelili Dinamo od 2:0! Oršić je snažno pucao s 20 metara, ali prečka zaustavlja njegov udarac

37′ – Opasan je Cluj! Chipciu je opalio s ruba šesnaesterca iskosa s desne strane, ali spreman je Livaković koji to odbija u korner.

28′ – Prijeti Cluj! Chipciu puca glavom sa sedam, osam metara, ali pokraj gola.

25′ – Obranio se Dinamo još jednom! Išla je lopta prema drugoj stativi, no Gojak fantastično reagira sada u obrani i otklanja opasnost.

20′ – Što je sada radila obrana Dinama! Nakon kornera Deac je dobio povratnu loptu na sedam, osam metara, ali srećom pogađa prečku od koje lopta odlazi u gol-aut.

19′ – Moglo je biti i 2:0! Ivanušec je bio u dobroj prilici na rubu šesnaesterca, ali puca pokraj gola.

14 ‘- DINAMO VODI – Golman Cluja brani udarac Ivanušeca, no lopta se odbija do Gojaka koji nema težak zadatak za 1:0.

11′ – Opet Dinamo, ostavljena je jedna lopta Majeru, čiji udarac s ruba šesnaesterca odlazi visoko iznad gola.

10′ – Zaprijetio je Dinamo, pucao je Oršić iskosa s lijeve strane, ali pokraj gola.

7′ – Dinamo je zasad u podređenom polužaju, ali domaćin nije zaprijetio Livakoviću.

1′ – Krenula je utakmica u Cluju.

– Stigli su sastavi. Cluj će Dinamo napasti s dva Hrvata – Đokovićem i Debeljuhom, dok je Zoran Mamić odlučio krenuti s Marijem Gavranovićem u napadu.