KAKO IZGLEDA DINAMOV PROTIVNIK U EUROPSKOJ LIGI? Jedan poraz se posebno ističe

S obzirom na to da se rusko prvenstvo nastavlja tek za dva tjedna, Krasnodar nije u povoljnoj poziciji prije susreta s Dinamom u 16-ini finala Europske lige. Prva utakmica na rasporedu je sljedećeg četvrtka u Rusiji, a Krasnodar za ogled s hrvatskim prvakom mora uhvatiti formu u pripremnim utakmicama.

Od početka veljače, ruski klub igra na pripremama u španjolskoj Marbelli, gdje je u četiri utakmice ubilježio dvije pobjede, po jedan poraz i remi.

Među rezultatima koje je ruski klub imao, posebno se ističe poraz od Lokomotiv Moskve s bivšim hrvatskim reprezentativcem Vedranom Ćorlukom, s 4:0 za Moskovljane u tom susretu.

Krasnodar se s Lokomotivom sastao dva puta, prvo s remijem (1:1) u kombiniranim sastavima kada Ćorluke nije bilo, a zatim s visokom pobjedom Lokomotiva, tada i s nekadašnjim hrvatskim reprezentativcem koji je kapetan moskovske momčadi.

Dinamov sljedeći protivnik u Europi je svoje dvije pobjede u Marbelli ubilježio s 2:0 protiv Rostova i 3:2 protiv Lokomotiv Tbilisija.

Krasnodarov dvostruki strijelac protiv Rostova bio je krilni napadač Magomed-Šapi Sulejmanov, koji je zabio u 61. i 68. minuti.

Sulejmanov je bio jedan od strijelaca i u pobjedi nad Lokomotiv Tbilisijem, u 34. minuti, a zabili su i Ruslan Kambolov (14′) i Maksim Kutovoj (16′).

Prije boravka u Španjolskoj, Krasnodar je prvi dio priprema imao u Dubaiju, gdje je u siječnju ubilježio remi protiv poljske Legije iz Varšave (0:0) te pobjede nad latvijskom Rigom (1:0) i bjeloruskim Šahtjor Soligorskom (3:0).