KAKAV SPEKTAKL! Rakitić zabio u fantastičnoj utakmici i Sevillinoj pobjedi

Sevilla je u ponedjeljak navečer učinila borbu za vrh u španjolskoj Primeri još malo zanimljivijom. Uz gol Ivana Rakitića u 60. minuti, Sevilla je u Vigu s 4:3 bila bolja od Celte, a ta gostujuća pobjeda dovela ju je na šest bodova zaostatka za vodećim Atletico Madridom.

Rakitićeva momčad i dalje je četvrta. Ispred nje su i Real Madrid i Barcelona.

Preokreti i puno uzbuđenja

Sevilla je u šestoj minuti povela golom Julesa Koundea, a Celta je odgovorila golovima Iaga Aspasa u 20. minuti iz penala i u 23. iz igre u preokretu na 2:1. Gosti su se vratili na 2:2 zaslugom Fernanda (35′), no domaća momčad je na poluvremenu ipak vodila nakon što je zabio Brais Mendez (43′).

Rakitić je do svojeg gola nakon sat vremena igre stigao u gostujućem poravnanju na 3:3. Nekadašnji hrvatski reprezentativac zaključio je lijepu Sevillinu akciju zabivši iz sredine kaznenog prostora s puno prostora za udarac. Realizacija nije bila problem.

Bivšem Vatrenom to je bio drugi ovosezonski gol u prvenstvu, a još više veselja za njegovu momčad stiglo je kada je Alejandro Gomez u 76. minuti pogodio za 4:3.

Rakitić izašao u završnici

Rakitić je bio u igri do 86. minute. Trener Julen Lopetegui je u završnici utakmice umjesto njega uveo srpskog veznjaka Nemanju Gudelja.