IZNENAĐENJA DILJEM EUROPE: Ispali Porto, Basel i Celtic

Autor: Mario Lacković

Treće pretkolo Lige Prvaka donijelo je hrpu iznenađenja i napetih utakmica. Pa krenimo redom.

Prvo od iznenađenja je ispadanje škotskog velikana Celtica. Nakon što su u Rumunjskoj remizirali sa Clujem, svojim navijačima su priredili šok te izgubili 3:4, što je gurnulo Cluj prema zadnjem pretkolu. Celtic je dva puta vodio i sve se činilo kako će proći. Rumunji golovima Omranija u 80. i Tucudeana duboko u sudačkoj nadoknadi potvrđuju prolaz te bacaju Škote u očaj.

U četvrtom pretkolu igrat će i LASK koji je opet bio bolji od Basela. Nakon 2:1 u Švicarskoj, danas je bilo 3:1. Rafntl je u 59. donio vodstvo domaćima, a Ademi u 80. zabio za 1:1. Ipak, u samo pet minuta finiša Austrijanci su stigli do dva gola i osigurali prolazak dalje. Prvo je na 2:1 povisio Goiginger u 89. minuti, a Raguz u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za konačnih 3:1.

Portugalski velikan Porto nije uspio stići prednost ruskog Krasnodara. Iako je imao prednost od 1:0 iz prve utakmice, dopustili su Rusima da se razmašu te pvoedu 3:0. U nastavku su uspjeli zabiti dva pogotka, ali to im nije bilo dovoljno za prolaz pa tako Rusi zasluženo prolaze dalje.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio PAOK 3:2 i prošao dalje s ukupnih 3:2. Biseswar je zabio za vodstvo gostiju u 23., da bi izjednačio Tadić u 43. minuti.Tagliafico u 79. i Tadić u 85. donose preokret Ajaxu, a konačni rezultat postavlja Biseswar drugim gol u 95. minuti.

Olympiacos je pogotcima Semeda i Valbuene potvrdio pobjedu protiv turskog Basaksehira. Nakon 1:0 u Turskoj, Grci su sa ukupnih 3:0 se plasirali dalje.

Club Brugge izbacio je Dynamo remijem 3:3 u Kijevu nakon što je prva utakmica završila 1:0 pobjedom belgijske momčadi. Kijevljani su triput vodili, gosti se triput vraćali, a u utakmici smo vidjeli i po jedan crveni na svakoj strani. Josip Pivarić i Matej Mitrović nisu igrali.

Crvena Zvezda je nakon drame penala uspjela izboriti prolaz dalje. Golove u regularnom dijelu dali su  N’Doye za Kopenhagen, a za Zvezdu Boakye. U drami jedananesteraca tragičar je bio naš Karlo Bartolec koji je fulao penal za Kopenhagen.

Ciparski APOEL nadoknadio je rezultat od 1:2 kod azerbajđanskog Qarabaga te se plasirao dalje. Filip Ozobić nije konkurirao za sastav Qarabaga zbog ozljede.