IGRAO I VATRENI: Hrvatski ‘zločesti dečko’ zabio u pobjedi

Autor: Hina/Ivor Krapac

Marko Livaja, koji je zbog svojeg ponašanja iz ranije faze u karijeri svojedobno zaslužio titulu ‘zločestog dečka’ hrvatskog nogometa, bio je jedan od strijelaca u pobjedi atenskog AEK-a u nedjeljnom programu u grčkom prvenstvu.

AEK je u 10. kolu u gostima s 2:1 slavio protiv Asterasa, a Livaja je zabio prvi gol na utakmici.

Hrvatski napadač postigao je svoj drugi gol u sezoni u 13. minuti. Izjednačio je Jeronimo Barrales u posljednjoj minuti prvog dijela, a pobjedu gostima donio je Karim Ansarifard u 58. minuti.

Livaja je igrao cijeli susret za AEK.

Gostujuću pobjedu ostvaruio je i PAOK porazivši Lamiju s 2:0 golovima Tzolisa (12′) i Vieirinhe (64′).

Hrvatski reprezentativac Antonio Čolak je za goste igrao posljednjih devet minuta.

Panathinaikos je pobijedio Panaitolikos s 2:1, a za goste je prvih sat vremena igrao Antonio Jakoliš.

Za domaći sastav zabili su Macheda (19′) i Liavas (43′, autogol), dok je Mendoza golom iz jedanaesterca u četvrtoj minuti nadoknade postavio konačnih 2:1.

Na ljestvici vodi Olympiakos s 22 boda, PAOK ima bod manje, a treći je AEK s 19 bodova.

Autor:Hina/Ivor Krapac