(VIDEO) IGRALI RIBERY, BADELJ I BOATENG: Fiorentini tri gola nedovoljna za bodove na domaćem terenu

Autor: Josip Valjan - Harambašić

U derbiju prvog kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je ugostila Napoli za kojeg nije nastupio Icardi iz već poznatih razloga, no čini se kako i bez propale akvizicije za napuljski klub ima tko zabijati.

Na stadionu Artemio Franchi, Fiorentina i Napoli su odigrali susret pun pogodaka i preokrata a deblji kraj naposljetku su izvukle Viole izgubivši 3 – 4. Da će Fiorentina ostati bez bodova nije se dalo naslutiti kada je u devetoj minuti sa bijele točke pogodio Eric Pulgar. Nakon pola sata igre za izjednačenje je u 38. minuti pokraj Badelja opalio Dries Mertens, a preokret donosi  Lorenzo Insigne udarcem sa bijele točke u 43. minuti.

U drugom poluvremenu vatromet počinje u 52. minuti golom Nikole Milenkovića za izjednačenje domaćina, a samo četiri minute nakon toga Jose Callejón vraća vodstvo Napolitanaca. Desetak minuta trajalo je vodstvo gostiju a onda je Kevin-Prince Boateng udarcem iz daljinje donio novo izjednačenje neposredno nakon ulaska u igru. Tek što se krenulo sa centra  Callejón je proigrao Insignea koji svojim drugim golom na utakmici postavlja konačan rezultat.

Ribery je debitirao u 78.minuti ali njegov ulazak u igru nije imao utjecaj na rezultat. Umjesto Badelja koji se vratio u Lazia u igru je u 73. minuti ušao Benassi.

U susretu Parme i Juventusa pobjedu je odnio klub iz Torina pogotkom Chiellinija u 21. minuti. U napadu nije bilo Maria Mandžukića koji je susret proveo na klupi.

Autor:Josip Valjan - Harambašić