HRVATSKOJ REMI U DRAMI PROTIV NIZOZEMSKE! Razočaranje u Gradskom vrtu

Autor: Dnevno.hr/G.I.Š

Hrvatska rukometna reprezentacija u nedjelju je odigrala drugi susret mini kvalifikacijskog ciklusa protiv Nizozemske, u našoj skupini za plasman na Europsko prvenstvo u Njemačkoj, a sa krajnjih 25:25 bili su zadovoljniji gosti.

Nizozemska je prije četiri dana bila bolja od naših 32:27, a našima je danas trebala pobjeda kako bi izbjegli neugodnosti u skupini i plasirali se kao prvi.

Nizozemci su se i ovaj put pokazali kao tvrd orah, u prvom poluvremenu su imali čak i po šest razlike, ponajprije zahvaljujući odličnom golmanu Ravensbergenu, da bi zadnjih 10-ak minuta naši odigrali kao u transu i došli na gol zaostatka 14:15.

Izjednačeno drugo poluvrijeme

Kada smo očekivali daljnju dominaciju Hrvatske, Nizozemska je i dalje igrala čvrsto, vratar je i dalje branio te se većinom drugog poluvremena igralo gol za gol, s time da je gost uvijek imao gol prednosti.

Hrvatska – Nizozemska Foto: Marko Mrkonjic / CROPIX

Srećom danas je odlično branio i Kuzmanović, koji je prelomio susret na 19:19 sa dvije sjajne obrane i za, u sljedećem napadu, prvo vodstvo naše reprezentacije 20:19.

Poslije toga ponovno se igra gol za gol, ali s prednosti na našoj strani, da bi onda opet golman Nizozemaca naredao par obrana i Nizozemci odlaze na plus dva 25:23 i deset minuta do kraja utakmice.

Duvnjak nas je doveo na gol zaostatka, da bi nas Lučin doveo na 25:25, četiri minute prije kraja utakmice.

Naši su promašili napad za vodstvo, da bi Nizozemcima obranio šut Kuzmanović. Nizozemci su do kraja igrali s igračem manje, a Lučinu je sviran faul u napadu.

Nizozemci 34 sekunde prije kraja zovu minutu odmora s igračem manje i bez golmana idu u napad, koji završava prekršajem u napadu Nizozemaca.

Perkovac zove minutu odmora 15 sekundi prije kraja i u zadnjem napadu Duvnjaku brani neprelazni Ravensberger.

Autor:Dnevno.hr/G.I.Š