HRVATSKI LEGIONARI U BLIJEDIM PARTIJAMA: Pašalić, Kramarić i Gvardiol ovu nedjelju žele što prije zaboraviti

Autor: Andrija Kačić Karlin

U nedjelju su tri hrvatska reprezentativca nastupila za svoje klubove, mahom sa slabijim rezultatima svojih momčadi.

Pa je tako Atalanta iz Bergama za koju je igrao do 64. minute naš Mario Pašalić posve nenadano na svom terenu izgubila od Roma čak s 4-1. A prije ove utakmice Atalanta je slovila kao neprikosnovena, imala je impresivnih šest pobjeda u nizu. Ovakav krah protiv Rome, makar je vodio Jose Mourinho, nije se očekivao. Već u prvoj minutu domaćini iz Bergama suklekli, gol je dao abraham, pa je onda zabio Zaniolo, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela za Atalantu gol postigao Cristanteu.

Juriši Atalante u nastavku nisu urodili plodom, a Pašalić se i nije baš iskazivao. Iz protunapada Smalling i Abraham su odveli Romuna visokih 4-1. Atalanta je ostala treća na ljestvici (šest bodova manje od vodećeg Intera), dok je Roma preskočila Fiorentinu i sada je peta.

A Joško Gvardiol doživio je sa svojim Leipzigom uvjerljiv i senzacionalan poraz od pretposljednje momčadi Bundeslige, Arminije iz Bielfelda. Golovi su postignuti u drugom poluvremenu, a gosti su poveli u 57. minuti golom Serre. Od 70. su gosti imali igrača manje (Klos), ali ne samo da Leipzig takvo što nije iskoristio, već je Arminia povećala vodstvo u 75. minuti pogotkom Okugawe. Arminia je time upisala tek treću pobjedu u sezoni, a cijelu utakmicu za Leipzig je odigrao hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za svoj Hoffenheim, protiv Borussije iz Dortmunda. Bilo je 1-1. Borussia je vodila od 35. minute (Emblo) a u sudačkoj nadoknadi za poravnanje je zabio Akpoguma, Kramarić je iz nekoliko poluprigoda šutirao, ali neuspješno.