HRVATSKA S DVA PREDSTAVNIKA U EUROPSKOJ LIGI: Rijeka šokirala Dance i ušla u skupine!

Autor: Matija Majdak

Hrvatska će imati dva predstavnika u skupinama Europske lige! Nakon što je Dinamo u play-offu pobijedio Floru 3:1, pridružila im se i Rijeka koja je s minimalnih 1:0 slavila kod Kopenhagena.

Odlično se momčad Simona Rožmana branila svih 90 minuta, a trenutak odluke dogodio se u 20. minuti.

Franko Andrijašević pretrčao je obrambene igrače Kopenhagena koji su se i međusobno sudarili, pa izašao sam pred golmana kojeg je pokušao prevariti lobom. Lopta je završila na prečki, te se odbila u noge Ankersena, koji je nespretno reagirao i pospremio ju u vlastitu mrežu.

U nastavku utakmice Riječani su bili stisnuti na svoju polovicu, te su se okrenuli kontrama. Bilo je prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao.

Momčad s Rujevice tako je, poput Dinama, osigurala najmanje 2,9 milijuna eura.

Tako će se dva hrvatska kluba u petak u 13 sati naći na ždrijebu Europske lige.

Kopenhagen – Rijeka 0:1

Tijek utakmice:

-90′- Gotova je utakmica u Kopenhagenu. Rijeka je slavila 1:0 i izborila skupine Europske lige.

-90′- Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

-87′ – Opet prijeti Wilczek čiji udarac ipak odlazi preko gola.

-82′ – Izborio se Kulenović za udarac iskosa s desne strane, ali išlo je to ravno u golmana domaćina.

-80′ – Kopenhagen je stisnuo Rijeku na njihovu polovicu, no momčad Simona Rožmana za sada odolijeva napadima.

-73′ – Jako su opasni Danci u posljednjim minutama. Prijeti najviše Wilczek, a siguran je Nevistić.

-66′ – Ulazi i drugi Hrvat u redovima Danaca, a riječ je o Bartolcu.

-63′ – Opasno je bilo sada pred golom Rijeke, no srećom obrana je opet koncentrirana te odbija to u korner.

-57′ – Nova izmjena kod Danaca, ulazi Mudražija umjesto Stagea.

-57′ – Kulenović se izborio za udarac iz daljine, no odlazi to pokraj gola.

-53′ – Biel je zaprijetio iz slobodnog udarca s 20-ak metara, no Nevistić je na mjestu.

-50′- Mogla je Rijeka do 2:0. Andrijašević je u padu pucao s ruba šesnaesterca, ali Johnsson to brani.

-48′- Kulenović je dobio loptu na pet metara, no nije uspio dobro zahvatiti loptu.

-46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Mijenjao je trener domaćina koji je u svlačionici ostavio Fischera, a na terenu je Kaufmann.

-45′- Gotovo je prvih 45 minuta nakon kojih Rijeka ima velikih 1:0.

-45′ – Andrijašević je pokušao iz slobodnog udarca, ali ravno u živi zid.

-34′- Lončar se našao u dobroj prilici, ali u posljednji trenutak to blokira obrana domaćina.

-30′- Itekako možemo biti zadovoljni onim što gledamo u Kopenhagenu. Riječani su svoju priliku iskoristili, dok u obrani rade sjajan posao, pa domaćin još nije ozbiljnije ugrozio Nevistića.

-20′ – GOL U DANSKOJ, RIJEKA VODI! Andrijašević je iskoristio nesmotrenost braniča Kopenhagena, izbio sam pred golmana, no pokušaj loba zaustavio je okvir gola. No lopta se odbija točno pred Ankersena, koji nespretno reagira i posprema loptu u vlastitu mrežu.

-13′- Bengtsson je zaprijetio s 20 metara, ali preko gola.

-5′ – Wind je zaprijetio, ali Nevistić je na mjestu i brani to.

-1′ – Krenula je utakmica na Parkenu.

– Kod Danaca Bartolec i Mudražija priliku čekaju s klupe.

– Simon Rožman odlučio se za sljedećih 11: Nevistić, Tomečak, Capan, Velkoski, Smolčić, Štefulj, Pavičić, Andrijašević, Čerin, Lončar, Kulenović