fbpx
Foto: Damir Skomrlj / CROPIX

HRVATSKA OTVORILA S DVIJE POBJEDE: Čorić i Gojo u Rijeci održali lekciju Austrijancima

Autor: Dnevno.hr/ I.L

Hrvatska Davis cup reprezentacija nakon prvog dana vodi s 2:0 protiv Austrije u Rijeci. Prvi bod Hrvatskoj donio je Borna Ćorić pobjedom nad Dennisom Novakom 6:3, 7:5 za dva sata igre.

Ćorić je u prvom setu protiv 144. tenisača svijeta napravio break u četvrtom gemu i uz jednu spašenu break-loptu i četiri propuštene sačuvao prednost do kraja seta. U drugom setu bilo je nešto napetije, ali je Zagrepčanin mirno sve priveo kraju.

Možda i najveću pobjedu karijere ostvario je Splićanin Borna Gojo.  Tom pobjedom Hrvatskoj je donio  2:0 vodstvo protiv Austrije uoči nastavaka natjecanja sutra.


Velika prednost

Gojo je u Rijeci sa 6:3, 7:6 bio bolji od Dominica Thiema, 99. tenisača svijeta. Thiem je prije tri godine bio treći tenisač svijeta i bivši je osvajač US Opena, a posljednjih godina imao je velikih problema s ozljedama.

Foto: Damir Skomrlj / CROPIX

Naš Gojo je 121. igrač svijeta, koji igra čudesno za Davis Cup reprezentaciju, spasio je sve tri break-lopte, a iskoristio je svoju jedinu za osvajanje prvog seta. U drugom setu Gojo je propustio četiri prilike za break, a onda je sa 7:2 razbio Thiema u tie-breaku.

Hrvatskoj treba još samo jedan bod za prolazak dalje. Sutra se igraju tri meča. Prvi će na igralište parovi – Ivan Dodig i Nikola Mektić protiv Alexandera Erlera i Lucasa Miedlera, a potom slijede pojedinačni mečevi: Borna Ćorić – Dominic Thiem i Borna Gojo – Dennis Novak.

Autor:Dnevno.hr/ I.L
Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ali ne nužno i stavove portala Dnevno.hr. Molimo čitatelje za razumijevanje te suzdržavanje od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Dnevno.hr zadržava pravo obrisati komentar bez najave i/li prethodnog objašnjenja.