HRVATSKA NE GUBI ČETVRTFINALA! Evo zašto trebamo vjerovati u senzaciju, iako dosta njih otpisuju Vatrene

Autor: Dnevno.hr/P.V.

Hrvatska danas od 16 sati lovi novo polufinale Svjetskog prvenstva. Bilo bi to treće za Hrvatsku od 1998. godine, što bi uistinu bio fantastičan pothvat!

Svaki put kada bi Hrvatska prošla grupu, osvojila bi neku od medalja, broncu 1998. u Francuskoj te srebro u Rusiji 2018. Zanimljivo, Vatreni nisu gubili u četvrtfinalima nikad na Svjetskim prvenstvima…

Dakle, 1998. godine uzeli smo broncu, a put je ovako izgledao: pala je Jamajka (3:1), Japan (1:0), a s Argentinom smo upisali poraz. (0:1).

Statistika kao vjetar u leđa

Hrvatska je u osmini finala bila bolja od Rumunjske (1:0) i izborila je četvrtfinale. U njemu je golovima Roberta Jarnija, Davora Šukera i Gorana Vlaovića upisana povijesna pobjeda 3:0 protiv Njemačke. Uslijedio je poraz u polufinalu od Francuske (1:2), a onda pobjeda protiv Nizozemske (2:1) za broncu.

Rusija 2018.? Prvenstvo je Hrvatska otvorila pobjedom protiv Nigerije (2:0), potom je deklasirala Argentinu (3:0), a onda svladala i Island (2:1) za osvajanje skupine i ulazak među 16 najboljih. Nakon što je projurila kroz skupinu, Hrvatska je u osmini finala boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala Dansku (3:2) nakon što je susret završio 1:1.

Četvrtfinale u Sočiju donijelo je ogled s domaćinom turnira, koji je u osmini finala iznenađujuće izbacio Španjolsku. Gledali smo novu dramu, nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, nakon 120 minuta 2:2, a u raspucavanju s bijele točke Hrvatska je bila uspješnija od Rusije 4:3 izborivši plasman u polufinale Svjetskog prvenstva.

Uslijedila je pobjeda 2:1 u produžecima protiv Engleske u polufinalu, a onda je Hrvatska u finalu upisala poraz. Bolja je bila Francuska s 4:2.

No, ovo za četvrtfinala itekako treba podvući! Idemo i treći put!

Autor:Dnevno.hr/P.V.