HRVATICA UŠLA U POVIJEST, LENA JE SVJETSKA PRVAKINJA! Fantastičan uspjeh mlade sportašice, nitko još ovo nije imao

Autor: Ivor Krapac

Izvanredne vijesti dolaze iz Azerbajdžana, iz tamošnjeg glavnog grada Bakua. Mlada Hrvatica Lena Stojković, 21-godišnja članica splitskog Marjana, osvojila je naslov svjetske prvakinje u taekwondou u kategoriji do 46 kilograma, a time je ostvarila veliki podvig.

Mlada hrvatska sportašica ušla je u povijest jer nitko ranije nije dvaput uzastopce osvajao europske i svjetske naslove, a 21-godišnjoj Splićanki je to uspjelo.

Lena je do svoje prve svjetske titule došla lani u meksičkoj Guadalajari, također u kategoriji do 46 kilograma, a u kolekciji ima i dva europska naslova u toj kategoriji, preklani u Sofiji i prošle godine u Manchesteru.

U dolasku do novog naslova, mlada Hrvatica je u finalu s 2:1 nakon tri runde pobijedila Tajlanđanku Kamonchanok Seeken, dovršivši svoj put u kojem je ranije pokazala više od još četiri protivnice.

Redom su padale Indijka Twisha Kakadiya, Turkinja Rukiye Yildirim, Kazahstanka Rita Bakiševa i Japanka Ruka Okamoto, prije nego je mlada članica splitskog Marjana u završnici u svojoj kategoriji nadjačala i tajlandsku predstavnicu.

Bio je to nastavak hrvatske berbe medalja na ovom SP-u. Matea Jelić slavila je broncu u kategoriji do 73 kilograma, a na to su se nadovezali po jedno srebro i bronca, sa srebrnim odličjem Ivana Šapine u kategoriji do 87 kilograma i brončanom medaljom Brune Duvančić u kategoriji do 49 kilograma.