Hajduk se namučio protiv Istre: Navijači zabrinuti zbog dvije nove ozljede

Autor: Ivan Lukač

Nogometaši Hajduka s 1:0 su na svom Poljudu pobijedili Istru i tako bar na kratko zasjeli na vrh tablice. Jedini gol na susretu postigao je Filip Krovinović u 48. minuti.

U utakmici u kojoj nismo mogli uživati ljepotom u prvom poluvremenu nismo vidjeli ništa. Ono što je najviše zabrinulo navijače Hajduka je ozljeda Filipa Uremovića. Stoper domaće momčadi izašao je u 20. minuti, a zamijenio ga je mladi Prpić.

Nije tu bio kraj. Brekalo je bio upitan zbog ozljede, a onda je zamijenjen početkom nastavaka. Umjesto njega u igru je ušao Dajaku koji se vrlo brzo zahvalio na povjerenju.

Bez prilika

U 48. minuti Dajaku je ubacio pred gol s lijeve strane, a na petercu je prvi na nju stigao Krovinović i vrhom kopačke je preusmjerio u mrežu što se pokazalo kao konačan rezultat.

Do kraja susreta jedino zanimljivo bila je bakljada Torcide, a kaos je nastao u 85. minuti. Tada je Blagojević dobio žuti zbog faula, ali to mu se nije svidjelo pa je požutio nakon što je napucao loptu.

Hajduk je sada prvi s bodom više od Rijeke koja sutra igra s Varaždinom. Momčad sa sjevera Hrvatske dolazi znatno oslabljena bez kapetana Postonjskog i prvog vratara Zelenike. Istra je deveta.

Srbin otišao iz Obrovca, a onda se vratio u Hrvatsku: Nije mahao ‘srpskom Dalmacijom’ kao neki

Hajduk- Istra 1:0

90- Kraj susreta.

85- Blagojević je isključen zbog dva žuta kartona koja je dobio u gotovo istoj sekundi. Prvi je dobio zbog povlačenja Pukštasa za dres, a nakon što je napravio prekršaj, napucao je loptu van terena, zbog čega mu je Lovrić pokazao i drugi karton. U raspravi je požutio i Erceg.

82- Za razliku od utakmice u Koprivnici, na Poljudu gledamo uspavanku.

76- Pokušava se Istra probuditi zamjenama.

66- Livaja puca, ali neprecizno.

62- Dvije promjene kod Istre. Ulaze Vuk i Lisica, a izlaze Fago i Kadušić.

58- Odlična prilika za goste iz Pule. Devetak je ubacio s lijeve strane, Erceg je ostao sam na pet metara, ali je glavom pucao pored gola.

48- GOOOOLLLL! Poveo je Hajduk. Dajaku je ubacio pred gol s lijeve strane, a na petercu je prvi na nju stigao Krovinović i vrhom kopačke je preusmjerio u mrežu.

45- Evo nas u nastavku. Nova promjena kod Hajduka – Dajaku je ušao umjesto Brekala, koji je zbog ozljede bio upitan za ovu utakmicu.

45- Kraj prvog djela.

37- Erceg trese mrežu, ali bio je u jasnom zaleđu.

31- Puno borbe i faulova, ali bez udaraca na gol. Lučić i Majkić bez posla.

25- I dalje čekamo na pravu priliku.

20- Prpić umjesto Uremovića.

15- Uremović je pao u šesnaestercu dok je čekao ubačaj iz kornera, bilo je tu kontakta s igračem Istre, ali čini se da mu je veću bol nanio Pukštas, koji je pao preko njega. Stoperu Hajduka ukazuje se pomoć, ali od penala neće biti ništa.

10- Bez uzbuđenja na početku.

5- Prvi udarac na susretu pripao je Istri, Erceg glavom pored gola.

1- Počela je utakmica.

Hajduk: Lučić – Mikanović, Uremović, Elez, Diallo – Sigur, Krovinović – Sahiti, Pukštas, Brekalo – Livaja (Ivan Perišić je po prvi puta na klupi)

Istra: Majkić – Kadušić, Majstorović, Marešić – Valinčić, Petrusenko, Maurić, Blagojević, Devetak – Fago, Erceg

Hajduk na Poljudu u 25. kolu SuperSport HNL-a igra protiv Istre od 17:10. Istra je na Poljudu u prvom dijelu sezone šokirala Hajduk i golom Lisice pobijedila 0:1.

Kargolan je sezonu započeo kao trener Istre, ali je smijenjen nakon tri kola. Klupu Hajduka preuzeo je početkom studenog kada je Ivan Leko smijenjen nakon poraza od Osijeka.

“Tramezzani je ostavio jako dobar utisak. Znam puno o Istri, oni imaju kvalitetu na određenim pozicijama. Moramo biti pravi u obrani i precizni u iskakanjima. To je ekipa koja je naviknuta na posjed i koja te može razigrati. Očekujem da imamo što manje rupa u igri” rekao je strateg Hajduka.

Povratak Tramezzanija

Talijanski stručnjak na klupi Istre vodio je Hajduk na proljeće 2021. te ostavio dobar trag jer je klubu osigurao kvalifikacije za Europu, a tada je u momčad došao i Marko Livaja.

“Bio sam trener Hajduka i za mene je to bilo jedno lijepo iskustvo. Poželio bih svakom treneru da doživi takvu momčad i klub, ali danas je samo Istra u mom srcu. Sutra je za mene i za moju ekipu jedna posebna utakmica” izjavio je.

Podsjetimo, uoči utakmice došlo je do novog skandala. Erceg je u prošlom kolu dobio treći žuti karton, ali je delegat pogriješio te upisao Blagojeviću tako da će Istra na Poljud istrčati sa svojim najboljim igračem.

Autor:Ivan Lukač