Hajduk nastavlja lov na naslov: Veliko slavlje u Puli, ali nažalost suđenje ponovno u prvom planu

Autor: Dnevno.hr/P.V./I.L.

Nogometaši Hajduka slavili su u Puli protiv Istre s 2:0. Bila je to utakmica koja je počela u dobrom tonu sa sjanom podrškom Demona i Torcide, ali to je trajalo samo kratko.

Prvu priliku vidjeli smo u devetoj minuti kada je Pukštas pucao iz poluvoleja, ali lopta je otišla preko gola. U 16. minuti gosti su poveli.

Diallo je ubacio u pet metara, ali nekim čudom nitko nije dirao tu loptu pa je ona neokrznuta došla na nekih 13 metara kod Sahitija koji je iz kosa sjajnim udarcem pogodio malu mrežicu i donio vodstvo “bilima.”

Čulina izgubio utakmicu

Međutim, nakon tog gola kreće potpuni krah utakmice. Imao je Marušić dobru priliku samo dvije minute nakon gola, ali otišlo je pored gola. Uskoro je Erceg nepotrebno napravio start na Lučiću.

Uskoro je došlo do žestokog sukoba Devetke i Sahtija nakon čega je Erceg pomalo živčan uletio u sve to da bi ga na kraju Livaja smirio jednim primanjem za vrat. Samo dragi Bog zna kako Erceg nije već tad dobio drugi žuti. Prvi je dobio tek 10 minuta kasnije nakon grubog starta na Pukštasa.

U nastavku Istra je bila bolja, ali nastavio se rat na terenu s puno grubih duela. Istra je prijetila, ali gola nije bilo. Livaja je zabio za 2:0 nakon dosta sumnjivog penala i duge VAR provjere.

Hajduk nastavlja borbu za naslov. Na vrhu su s pet bodova više od Rijeke koja ima susret manje i devet više od Dinama koji ima dvije utakmice manje.

ISTRA – HAJDUK 0:2

Istra: Majkić – Kadušić, Iovu, Marešić, Devetak – Mlinar, Blagojević, Maurić – Lisica, Erceg, Vuk

Hajduk: Lučić – Sigur, Uremović, Šarlija, Diallo – Žaper, Pukštas – Sahiti, Krovinović, Dajaku – Livaja

89- GOOOOOLLL! Nakon duge provjere VAR-a penal je dosuđen i Livaja je zabio.

83- Maksimalni pritisak Istre za sada bez učinka.

78- Puno trke, čeka nas zanimljiva završnica.

72- Prekid susreta zbog bakljade.

66- Livaja je sada išao 1na1 protiv Majkića, prošao ga je, ali s crte Iovu čisti.

61- Kakva greška Šarlije, ali Erceg se nije najbolje snašao i na kraju je Šarlija to blokirao.

58- Istra bolja u nastavku. Maurić uvjerljivo najbolji igrač u ovom trenutku.

51- Nastavlja se rat na terenu. Grubi startovi i prljavi potezi sa svih strana. Čulina je izgubio utakmicu.

46- Krenulo je drugo poluvrijeme.

45- Kraj prvog djela.

43- Divljanje Ercega konačno je nagrađeno žutim kartonom.

37- Dajku je bio u dobru situaciji, Majkić je obrani prvi pokušaj, a drugi je Dajaku poslao pored gola.

34- Lisica se ozlijedio, a u igri je Ekong.

29-  Velika gužva i naguravanje  sada. Erceg ne može smiriti živce.

23- Pritisak Istre u ovim trenutcima.

18- Uzvraća Istra brzom kontrom. Maurić je pucao i malo pred gola završava lopta.

16: GOOOOOLLL! Diallo je ubacio u pet metara i nitko nije dirao loptu i nekako je došla skroz na drugu stranu kod Sahitija koji je “opalio” bez razmišljanja i pogodio malu mrežu za 1:0 Hajduka.

10- Pukštas silovito puca, ali malo iznad grede završava njegov udarav.

5- Lijepo je Krovinović ubacio na prvu gdje je Uremović pokušao iznenaditi Majkića, ali pored gola odlazi lopta.

1- Počela je utakmica.

Pred rasprodanim stadionom u Puli nogometaši Hajduka traže nastavak serije. Susret starta od 15 sati…

Dakle, stadion Aldo Drosina rasprodan je za ovu utakmicu prvi put u povijesti u sklopu hrvatskog prvenstva. Susret bi uživo trebalo pratiti 8900 gledatelja – toliko ih je bilo samo na otvaranju stadiona na prijateljskoj utakmici Hrvatske i Češke.

Službeni rekord stadiona na utakmici Istre zabilježen je 2014. godine. Tada je Rijeka pred 7500 ljudi slavila u polufinalu Hrvatskog kupa.

“Motiv Istra? Ni veći ni manji motiv. Ne funkcioniram na emociji, to je zabranjeno. Koliko god čudno zvučalo, Istra me učinila boljim trenerom. Preporučio bih je svakom treneru. Koliko god bilo neugodno u smislu trajanja, postao sam bolji trener.”, rekao je Mislav Karoglan, trener Hajduka.

Hajduk traži bodove

“Ispekao sam zanat. Istru ne vidim kao nešto što se nije trebalo dogoditi. Imam ondje puno prijatelja. Niz igrača mi čestita na uspjesima, i ne samo igrača. Radujem se što ću vidjeti neke ljude, ali napravit ćemo sve da kući dođemo s bodovima.”

Može li Istra biti zeznuti protivnik za Bijele…

“Podigli su se. Nekad nisu imali ni sreće. Igraju dobar nogomet. Realno su za plasman od petog do sedmog mjesta. Istra uvijek dobro igra protiv Hajduka. Erceg je kvalitetan, ali takav je kostur ekipe. Imaju par dobrih mladih igrača. Istra ima širok roster. Mnogi će ondje polomiti zube.”, rekao je i dodaje:

“Očekujem kvalitetnu Istru. Mirna je na lopti, kompaktna na lopti. Ništa se neće promijeniti. Imaju bod od Rijeke. Dolaze u dobrom trenutku, ali i mi smo u još boljem nizu. Vjerujem da ćemo se moći prilagoditi uz Božju pomoć i doći s bodovima kući.”.

Autor:Dnevno.hr/P.V./I.L.