HAJDUK NAJAVIO LOV NA DINAMO: Kreću u bitku za titulu prvaka

Autor: J.V.H.

Hajduk je na pripremnoj utakmicu u Turskoj ostvarila visoku pobjedu protiv Honveda. Novi trener na klupi Igor Tudor očito im jako odgovara.

Šestoplasirana momčad mađarskog prvenstva danas nije imala nikakve šanse protiv raspoloženih Bilih. Pogađali su Leon Kreković u 13, Stanko Jurić u 32, Samuel Eduok u 72. i Mijo Caktaš u 78. minuti za ukupnu pobjedu od čak 5:0.

Hajduk je tijekom čitavog dvoboja bio konkretniji, brži i željniji pobjede od svojih suparnika. Na poluvremenu je bilo 2:0, a Hajduk ni u nastavku nije skidao nogu s gasa.

Hajduk je igrao u 3-4-1-2 formaciji a zanimljivo je da je Tudor s vremenom obavio 11 izmjena.

U 41. minuti Ardian Ismajli je ušao u igru umjesto Lumbardh Dellove koji je dobio nezgodan udarac u jednom duelu i nije mogao nastaviti utakmicu.

U drugom poluvremenu viđen je isti scenarij. Hajduk je zatvorio obranu i što češće pokušavao ugroziti mađarskog protivnika, za koji je od 53. minute zaigrao i Tonči Kukoč.

Međutim, ni on nije pomogao Honvedu do kraja da ne primi još dva gola. Prvo je Marin Jakoliš u 72. minuti oduzeo loptu na svojoj polovici, dao za Hamzu Barryja koji dijagonalom pronašao Josipa Juranovića na drugoj strani. Potom je kapetan Hajduka sjajno ubacio na 14 metara, a Samuel Eduok glavom neobranjivo pogodio desni kut za 3:0.

Potom je Mijo Caktaš u 78. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca s oko 25 metara, a u 89. Caktaš je zabio drugi gol na utakmici nakon asistencije Delića za konačnih 5:0.

Autor:J.V.H.