Pixsell

HAJDUK HVATA PRIKLJUČAK U LUDOM PRVENSTVU! Trebala im je ova pobjeda, sad je Dinamo pod pritiskom

Autor: Andrija Kačić-Karlin

Sve je prštalo, napetost je bila na vrhuncu svih sat i pol, jadranski derbi bio je iskonski nogometni adrenalin. Naposljetku, svjedočili smo boljem Hajduku nego u ranijim utakmicama, u pravom dramaturškom raspletu Hajduk je došao do punog plijena, debelo u sudačkoj nadoknadi. A da je utakmica bila prava zaključiti ćemo i tezom da je i Rijeka lako mogla biti pobjednik… Bilo je silno uzbudljivo!

Nje bilo jedine sekunde dosade u uvoj utakmici. Hajduk je prvi poveo, genijalnošću Marka Livaje, pa je Rijeka preokrenula, povela, a Hajduk izjednačio. Tek onda su se dva suparnika tukla poput dva boksača, već se činilo da pobjednika neće biti. Svi su pomislili da su obje iscrpljene momčadi zaslužile svaka po bod.

I onda je u nadoknadi Hajduk golom Mlakara došao do tako slatke pobjede.

Slatka pobjeda Bijelih

Pred punim tribinama, u engleskoj nogometnoj atmosferi na stadionu bez atletske staze, Rijeka je u utakmicu krenula žestoko, ali se i ispuhala. Hajduk se pod vodstvom novog trenera Litvanca Dambrauskasa prvi puta pojavio u formaciji s tri stopera. I nije da to nije štimalo, iako je Rijeka prva imala bolje prigode. Srećom, u Hajduku se u formu vratio vratar Kalinić koji ga je održao u životu.

Onda je na scenu nastupio Livaja, najprije mu je sudac zbog malog, jedva primjetnog zaleđa poništio gol u 42. minuti, da bi samo tri minuta kasnije zabio gol kakav se rijetko viđa. Na asistenciju Melnjaka i preko svog čuvara loptu je zakucao u mrežu.

U nastavku je Rijeka krenula poput uragana. Kalinić je spasio nekoliko situacija, a onda je Hajduk primio gol u trenutku kada je u kaznenom prostoru imao pet igrača, a opet nije bio pokriven Drmić. Sjajno nabacivanje Vučkića pronašlo je Drmića i tu greške nije bilo – 1-1.

Sada je Rijeka dobila na zamahu, a i Hajduk je počeo gledati prema naprijed. A počele su i sudačke muke, Arbitar Pejin svako malo je išao gledati VAR ekran. Najprije je dosuđen jedanaesterac za Rijeku, Katić je u žaru borbe nogom u glavu pogodio Pavičića. Murić je bio siguran realizator.

Sad se Hajduk morao posve otvoriti, ubrzo mu se to isplatilo. Prince je jedan udarac skrenuo rukom, Pejin je opet buljio u ekran i dosudio najstrožu kaznu, Kao i Murić, sada je siguran izvođač bio Livaja.

Obje momčadi su u preostalom vremenu tražile pobjedu, a šansu koju je promašio Krovinović Hajdukov bi trener noćima sanjao da se nije zbio događaj u 98. minuti utakmice. U neviđenoj gužvi lopta je sjela Mlakaru na čelo koji je iz neposredne blizine zabio. Rujevica je zanijemila.

I što reći nego da je Hajduk ovom pobjedom opet ulovio priključak u sveopćoj utrci za naslov prvaka. A bez obzira na navijačku pripadnost, i na rezultat, ova utakmica potvrdila je svu ljepotu uzbudljivog nogometa. Može se je proglasiti ljepoticom dosadašnjeg dijela prvenstva.

Autor:Andrija Kačić-Karlin