HAJDUK DO VELIKOG SLAVLJA: Junak Bijelih zabio u završnici za priključak vrhu!

Hajduk je u zaostatku iz devetog kola hrvatskog prvenstva proslavio teško izborenu gostujuću pobjedu nad Lokomotivom u Zagrebu, s 2:1 na stadionu u Kranjčevićevoj. Odluka je pala u 90. minuti, a dok se domaćoj Lokomotivi već smiješio bod, splitske Bijele razveselio je Mijo Caktaš koji je zabio za gostujuću pobjedu.

Caktaš je svojim golom u završnici utakmice zasladio nastup u kojem je zabio i za rano Hajdukovo vodstvo, na asistenciju Jaira u 12. minuti.

Lokomotivin strijelac bio je albanski napadač Indrit Tuci, koji je u 56. minuti donio svojoj momčadi izjednačenje na 1:1. Domaći su taj bod držali u rukama u najvećem dijelu drugog poluvremena, no na kraju su se ipak veselili Bijeli.

Hajduk je ovom pobjedom uhvatio priključak s vrhom ljestvice. Trećeplasirana Gorica sada bježi Bijelima pet bodova, ali uz utakmicu manje kluba iz Velike Gorice, dok je drugoplasirani Osijek sa šest bodova više od Splićana, s istim brojem odigranih utakmica kao i Hajduk.