Hajduk ponovno bez pobjede: Perišić majstorski zabio, Istra nastavila niz bez poraza

Autor: Ivan Lukač

Istra i Hajduk su u Puli na Aldo Drosini odigrali 34. kolo SuperSport HNL-a, a završilo je bez pobjednika odnosno 1:1. Za Istru je zabio Fago dok je za Hajduk svoj HNL prvijenac upisao legendarni Ivan Perišić.

Bila je to utakmica u kojoj nismo mogli pretjerano uživati. Istra je povela iz prve opasne akcije. Fago je došao do lopte na rubu 16-erca i precizno pogodio za vodstvo domaćina na radost Demona.

Samo četiri minute kasnije isti igrač ponovno zabija, ali ovaj puta VAR je poništio gol zbog zaleđa. Istra je dominirala, bila bolja i stvarala prilike, a onda je u 34. minuti isključen trener Tramezzani. On je podivljao na jednu odluku suca Čuljka i ušao u sukob s trenerom Hajduka. Nagrađen je crvenim.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli HNK Hajduk Split (@hnkhajduk)

Odlična forma Istre

Onda u 41. minuti trenutak za povijest. Diallo je spustio loptu prema Perišiću koji je prekrasnim volejom zabio svoj prvi gol za Hajduk i prvi gol u svojoj karijeri u HNL-u.

U drugom poluvremenu praktički nismo vidjeli ništa. Treba tek izdvojiti kada je Moufi vratio povratnu loptu na Trajkovskog, ali bila je to velika greška jer bolje bi bilo za goste da je odlučio pucati.

Ovim remijem Istra je ostala osma, a Hajduk treći. Bili su bili jesenski prvaci, a trenutno su na 16 bodova od prvaka Dinama. U slijedećem kolu Hajduk igra protiv Gorice doma dok Istri dolazi Varaždin.

Poznata Hrvatica suprotstavila im se žestoko, pa je završila na crnoj listi

Istra 1961- Hajduk 1:1

90- Kraj susreta.

85- Jako dosadnih zadnjih 15 minuta. Ne možemo baš uživati u nogometu.

78- Zabio je Uremović, ali gol je odmah poništen radi igranja rukom.

73- Vuk se sada snašao, ali udarac nije bio dovoljno dobar.

68- Brekalov udarac s 18 metara odlazi pokraj vratnice.

63- Perišić izlazi iz igre i nagrađen velikim pljeskom cijelog stadiona.

59- Trajkovski je proigrao Moufija u sjajnoj situaciji na desnoj strani 16-erca, bio je nečuvan, ali neshvatljivo vraća loptu Makedoncu. Ovo je bila velika prilika za goste.

53- Ćalušić je ušao u bilježnicu suca Čuline zbog gaženja Krovinovića.

46- Evo nas u nastavku.

45- Kraj prvog djela.

41- GOOOOOOLLLL! Dame i gospodo, trenutak koji će se pamtiti. Veliki Ivan Perišić zabio je svoj prvi HNL pogodak. Iz voleja s lijevom nogom za 1:1.

35- Tramezzani je isključen nakon što je poludio na Čulinu.

33- Sada isto čini i Krovinović, a Majkić brani.

28- Filet ponovno puca, ali Buljan miran.

23- Filet je opet je bio nečuvan, mogao je pitati Buljana gdje će pucati, ali pogađa točno u vratara Hajduka.

15- Dobar prodor

10-  Istra je ponovno zabila. Ponovno Fago, ali VAR je rekao da nema ništa od gola zbog zaleđa.

4- GOOOOOOOLLLL! Povela je Istra iz prve prave akcije. Fago je došao do lopte na rubu 16-erca, precizno pogodio za vodstvo domaćina na radost Demona.

1- Utakmica je počela.

Istra 1961: Majkić, Ćalušić, Majstorović, Fago, Filet, Koski, Blagojević, Marešić, Ekong, Iovu, Devetak.

Hajduk: Buljan, Moufi, Šarlija, Uremović, Diallo, Sigur, Pukštas, Krovinović, Perišić, Brekalo, Trajkovski.

Sudac je Ante Čulina (Zagreb), pomoćnici su Dario Kolarević (Zagreb) i Ivan Starčević (Bjelovar), četvrti arbitar je Zdenko Lovrić (Đakovo). VAR je Dario Bel (Osijek), a AVAR Kruno Šarić (Županja).

Nogometaši Istre i Hajduka će od 19 i 10 u Puli odigrati susret 34. kola SuperSport HNL-a. Dvije momčadi koje su u potpunosti različitom stanju. Istra koja je nanizala tri pobjede te Hajduk koji je još prije mjesec dana sanjao titulu sada izgleda potpuno raspadnuto i kao da samo čeka kraj sezone.

Bit će ovo njihov četvrti dvoboj ove sezone, a Hajduk je upisao dvije pobjede, a Istra jednu. Zadnji put igrali su u ožujku tada je za pobjedu Hajduka zabio Krovinović. Prije toga u Puli je Hajduk slavio s 2:0 golovima Sahitija i Livaja. U prvom njihovom susretu Istra je slavila na Poljudu golom Lisice u 101. minuti.

Objavu dijeli NK Istra 1961 (@nkistra.1961)

Kraj sezone

“Sve nas je skupa pogodio i razočarao poraz protiv Varaždina jer smo nakon dvije pobjede očekivali da ćemo nastaviti rasti. Po meni je najupitniji bio pristup, nismo izgledali dobro što se tiče energije i motivacije, a ako to ne ujednačiš bar s protivnikom, bez obzira na kvalitetu, nemaš se čemu nadati protiv bilo koga u HNL-u.” rekao je trener Hajduka Jure Ivanković.

Trener Istre, ujedno i bivši trener Hajduka, Paolo Tramezzani je rekao: “Znamo da nam ove utakmice mogu dati optimizam ususret novoj sezoni i popraviti stanje na ljestvici. Sutra nije moja utakmica, sutra je utakmica mojih dečkiju, moje ekipe, znam da sutra možemo ostaviti na terenu srce, volju, emociju… Zahvaljujem se svim navijačima koji će sutra doći na utakmicu, igračima puno znači igrati pred svojom publikom i osjetiti jedinstvo.”

Susret počinje u 19:10. Hajduk je na trećem mjestu te ne može ni prema gore ni prema dolje. Istra pak pobjedom preskače Goricu na sedmom mjestu, a do kraja sezone mogu biti i šesti.

Pogledajte prvijenac mladog Hrvata u dresu Bayerna: Njegov talent konačno dolazi na veliku scenu

Autor:Ivan Lukač