GRCI ŠOKIRALI DINAMOVOG STAROG ZNANCA I IZBACILI IH IZ LIGE PRVAKA! Kijevski Dinamo i Gent osigurali play off

U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka Dynamo je u Kijevu ugostio nizozemski AZ Alkmaar i na kraju pobjedom 2:0 izborio play-off.

Kijevljani nisu oduševili igrom protiv nizozemskog viceprvaka, ali su uspjeli s dva pogotka u drugom  ostvariti veliku pobjedu i doći na prag grupne faze najelitnijeg klupskog  nogometnog natjecanja

Ukrajinski predstavnik poveo je golom Rodriguesa u 49. minuti, da bi u 86. minuti sve riješio Shaparenko golom za 2:0.

Dinamo Kijev će plasman u Ligu prvak tražiti preko belgijskog Genta koji je na svom terenu s 2:1 izbacio bečki Rapid.

Najveće iznenađenje dogodilo se u Grčkoj, gdje je PAOK u Solunu izbacio favoriziranu portugalsku Benficu s 2:1.

Daleko veći izgledei davani su pred ovaj susret gostima iz Lisabona, ali Benfica je večeras potpuno razočarala i portugalskog velikana  nećemo gledati iduće sezone u grupnoj fazi Lige prvaka.

Benfica je bila možda i bolji rival,  naročito u prvom dijelu, ali brojne šanse svoje prilike nisu iskoristili, pa je uslijedilo staro nogomeetno pravilo o kazni za propuštene prilike.

U 63. minuti Dimitris Giannoulis je na ubačaj Chube Akpoma s lijeve strane pogodio sa nekoliko metara za vodstvo grčkog kluba, da bi u 75. minuti adut s klupe domaćina Andrija Živković  na dodavanje strijelca prvog pogotka Giannoulisa riješio pitanje pobjednika neobranjivim udarcem.

Sve što su gosti uspjeli do kraja napraviti je utješni gol Rafaela Silve u četvrtoj minuti nadoknade. Benfica je do kraja jurnula po izjednačenje no ostala je kratkih rukava i veliko slavlje grčke momčadi moglo je započeti.

MELODIJA ZA DINAMOVE NAVIJAČE! Zoran Mamić pred utakmicu sezone: ‘Ništa nije idealno ali naš cilj se zna’