Screenshot

Grci opet divljaju: Igrači se gušili i bježali s terena, utakmica naglo prekinuta

Autor: Dnevno.hr/I.K.

Poznato je da na utakmicama grčkih klubova ne nedostaje ekscesa. To pamtimo i zbog ovoljetnog slučaja s neredima prije nego su se u kvalifikacijama za Ligu prvaka trebali sresti AEK i Dinamo, po dolasku navijača zagrebačkih Plavih u Atenu, tada sa smrtnim posljedicama za AEK-ovog navijača Michalisa Katsourisa nakon što je izbio sukob, a nova drama dogodila se ovog vikenda.

U grčkom prvenstvu igrali su Volos i Olympiakos, a izbili su neredi na tribinama zbog kojih je utakmica morala biti prekinuta prije predviđenog kraja. Zbog zastoja za vrijeme susreta, trebalo se igrati 15 minuta sudačke nadoknade, no igrači su prema svlačionicama krenuli prije toga zbog eskalacije nereda.

Bio je upotrijebljen i suzavac, zbog toga su se igrači gušili dok su izlazili s terena, kako pokazuje snimka odlaska prema tunelu.

Sporni nepriznati gol

Prije nego je došlo do bježanja igrača s terena, susret je bio obilježen nepriznatim golom Olympiakosa zbog spornog dosuđenog zaleđa.

Susret je na koncu završen s 2:2, a u njemu su bila i dva isključenja, po jedno na svakoj strani.

Gosti iz Pireja su već u 18. minuti ostali bez Panagiotisa Retsosa, koji je dobio crveni karton, a u momčadi Volosa je u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog dijela drugi žuti zaradio Georgios Mygas,

Puno napetosti

Napetost je trajala na tribinama, zaključno s bježanjem igrača prema svlačionicama, a nije je nedostajalo niti na terenu, ne samo zbog dva isključenja.

Za Volos su strijelci bili Panagiotis Moraitis u 20. i Juan Garcia iz penala u 51. minuti, domaći su tim golovima dva puta vodili, no gosti iz Pireja vraćali su se golom Ayouba El Kaabija iz penala u 44. i autogolom Alexisa Kalogeropoulosa u 54. minuti.

Gostujuća momčad nakon poravnanja na 2:2 nije imala samo jedan poništeni gol, već dva, oba zbog dosuđenog zaleđa nakon pregleda u VAR prostoriji. Prvo je to bilo u 61. minuti, nakon što je loptu u mrežu poslao Georgios Masouras, a potom u 90. minuti, prije ulaska u dugu sudačku nadoknadu, kada nije bio priznat gol El Kaabija.

Čudesni Hrvat probija se težim putem: S Mamićem zaratio, neki ga vide kao pravi izbor za Vatrene

Momčad iz Pireja na drugom mjestu

Poslije ovakvog raspleta, Olympiakos je u svojoj utrci na vrhu ljestvice ostao na drugom mjestu, a tu utrku vodi s glavnim rivalom Panathinaikosom.

Treći na ljestvici je AEK, koji Dinamo pamti iz ovoljetnih utakmica u trećem pretkolu Lige prvaka. Momčad za koju igra Domagoj Vida ima bod zaostatka za drugoplasiranim klubom iz Pireja.

Autor:Dnevno.hr/I.K.