GOSTI S HRVATSKIM VEZNJAKOM ZASKOČILI PRVAKE: Kući nose veliki bod!

Autor: Ivor Krapac

Posljednja subotnja utakmica 12. kola francuskog prvenstva donijela je lijepi uspjeh za Bordeaux u čijem je početnom sastavu bio Toma Bašić. Momčad hrvatskog veznjaka je u Parizu odigrala 2:2 protiv prvaka PSG-a u utakmici koja je prošla s nekoliko preokreta.

Autogol Timotheeja Pembelea u 10. minuti donio je Bordeauxu rano vodstvo, a PSG je do kraja prvog poluvremena to uspio okrenuti u samo dvije minute u kojima su zabili Neymar (27′, penal) i Moise Kean (28′).

Ipak, Parižani nisu izdržali s tim vodstvom. Yacine Adli je u 60. minuti zabio za gostujući bod.

Adli je svoj gol postigao nedugo nakon što je zamijenio Bašića, koji je igrao do 58. minute.

PSG je nakon ovog boda i dalje prvi, ali sada ga može dostići drugoplasirani Lille koji ima tri boda zaostatka i utakmicu manje. Lille će u nedjelju igrati gostujuću utakmicu protiv St. Etiennea.

Bordeaux se nalazi na 11. mjestu s devet bodova zaostatka za vodećim Parižanima.