Webberu pole postition, Ferrari i McLaren startaju sa začelja

Autor: G.R.

Nico Rosberg u Mercedes GP-u bio je sporiji od Australca za čak 1,346, dok je treće mjesto osvojio Nijemac za volanom Red Bulla, Sebastian Vettel, s vremenom 1:50,789.

Brojna iznenađenja obilježila su današnje kvalifikacije uoči VN Malezije. Na stazi Sepang na kraju je najbrži bio Mark Webber u bolidu Red Bulla. Australac je do pole positiona došao s vremenom 1:49,327, dok je Nico Rosberg u Mercedes GP-u bio sporiji za čak 1,346. Treće mjesto osvojio je Nijemac za volanom Red Bulla, Sebastian Vettel, s vremenom 1:50,789.

Prvo veliko iznenađenje priuštili su nam vozači Force Indije, Adrian Sutil, te Williamsa, Nico Hülkenberg, koji su kvalifikacije završili na četvrtom, odnosno petom mjestu. Nešto sporiji od njih bio je Poljak Robert Kubica koji je odvozio u vremenu 1:51,051. Drugi vozač Williamsa, veteran Rubens Barrichello, završio je na sedmom mjestu, dok je sedmerostruki svjetski prvak, Michael Schumacher, s vremenom 1:51,717, zauzeo osmo mjesto. Prvih deset popunili su Kamui Kobayashi u BMW Sauberu, te Tonio Liuzzi u Force Indiji.

Najveće razočaranje svojim su navijačima priuštili vozači Ferrarija Fernando Alonso i Felipe Massa, kao i McLarenov Lewis Hamilton, koji nisu uspjeli završiti prvu rundu kvalifikacija. Naime, sva su trojica predugo ostala u garažama, očekujući da će se kiša smanjitii, što se na kraju nije dogodilo. Ništa bolje nije prošao ni aktualni svjetski prvak Jenson Button, koji je izletio sa staze, pa će sutra startati 17. u ukupnom poretku.