FINALE KAO ANTIPROPAGANDA NOGOMETA: U teško gledljivoj utakmici trofej otišao momčadi koja se samo branila

Autor: Andrija Kačić Karlin

Kup konfederacije osvojila je Roma Jose Mourinho, trener Roma objedinio je sve trofeje, jedini je trener koji je osvojio Ligu prvaka, Europsku ligu i Kup konfederacija.

U utakmici koja je bila prava antipropaganda nogometa pogodak odluke postigao je Zaniolo. Feyenoord je cijelu utakmicu napadao, stvorio nekoliko prilika u nstavku,ali Romina obrana imala je i sreće, ali i znanja.

Utakmicu, kao i sate prije, obilježili su sukobi navijača, bilo je teško ozlijeđenih na sve strane.

90+5′ Kraj utakmice

90+3′ I vratar Feyenoorda je krenuo u  napad

90′  Roma igra presing prema igračima Feyenoorda da spriječi riskantne situacije u zadnjim trenucima. Igrati će se pet minuta nadoknade.

87′ Evo kontre Rome, Pellegrini je izbio sam pred vratara i gađao u njega. to je  doslovce propuštena meč lopta

86′ Feyenoord kombinira, ali se Roma grčevito brani, pa se sva zbivanja događaju negdje na polovici Rome, ali bez zgoda.

81′ Lijepa šansa za nizozemsku postavu, Dessers je tukao u blok

79′ Feyenoord je potpuno pritisnuo, krenuo je na rizik, sve linije pomaknuo posve naprijed.

73′ Roma je, nevjerojatno, zaprjietila, udarac Cristante obranio je vratar Feyenoorda

70′ Roma čuva rezultat, a Feyenoord je rastrčan, ne više konkretan kao na početku drugog poluvremena

65′ Romu niti ne zanima napad…

60′ Utakmica se malo smirila, Feyenoord se kao malo ispuhao, ali Roma ne igra ništa, posve je povučena.

51′ Kakvi juriši Feyenoorda, Malacia je sjajno tukao s distance, sjajno je obranio Patricio

48′ Vratnica Feyenoorda,  pogodio ju je Kokcu potom je Romin vratar Patricio spasio vrata nakon udarca Nelsona.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

Iako je finalna utakmica, loša je. Roma vodi golom Zaniola iz 31. minute utakmic,e bio je to ujedno i jedini udarac u prvome poluvremenu.  Preoprezna igra nije nudila uzbuđenje i zanimljivosti, destrukcija je u ovome trenutku najveći pobjednik ovoga dvoboja.

45+4′ Kraj prvog poluvremena

45′  Čuje se pjesma navijača Rome, Feyenoord nikako sad da spoji nekoliko točnih dodavanja

40′ Sve je već nervoza kod igrača obje momčadi

35′ Sad je Roma bolja.

31′ Roma vodi, Zaniolo iskoristio grubu grešku obrane Feyenoorda

30′ Roma preoprezna, Feyenoord nešto agilniji, ali nekonkretan

25′ Gledamo sve samo ne atraktivan i zanimljiv nogomet, niti jedna momčad  još nije uputila udarac prema vratima, kamoli u okvir gola

20′ Utakmica je poprilično oštra, s puno startova. Mourinho s klupe Rome stalno se obraća sucu

15′ Unatoč dominacije nizozemske momčadi još nema pravih šansi

10′ Roma jedva da je prešla centar, tolika je dominacija nizozemske momčadi

5′ Feyenoord je ambicioznije krenuo u utakmicu

1′ Utakmica je počela.

ROMA – FEYENOORD 1-0 (1-0)

ROMA: Patricio; Smalling, Ibanez, Mancini, Zalewski, Karsdorp, Cristante, Pellegrini, Zaniolo, Mkhitaryan, Abraham

FEYENOORD:  Bijlow; Trauner, Senesi, Geertruida, Malacia, Aursnes, Til, Kokcu, Nelson, Sinisterra, Dessers

U Tirani se večeras od 21 sat igra finalna utakmica Kupa Konfederacija. Talijanska Roma će se sučeliti  nizozemskog Feyenoordu. Favorit je Roma koju vode Jose Mourinho. Nažalost, ova utakmica imala je ružnu predigru u sukobu talijanskih i nizozemskih navijača, mnogo je ozlijeđeno. Što znači samo jedno, kao i kod nas, da  Europa još uvijek nije dobila bitku protiv huliganizma.

“Konferencijska liga je naša Liga prvaka. Sada smo na toj razini. Roma dugo nije bila u ovakvoj prilici. Želimo nešto osvojiti jer dugo nismo”,  kaže  najavi utakmici  Mourinho.

Inače, Romi  je zadnji europski trofej osvojila 1961.  godine  kad je osvojila Kup velesajamskih gradova, dok je Feyenoord zadnji europski trofej osvojio 2002. godine, kad je u finalu Kupa UEFA pobijedio Borussiju,

Inače, vlasti su proglasile neradni dan, zatvorili glavne ulice u gradu, a u kasnim večernjim satima došlo je i do velikog obračuna navijačkih skupina ova dva tima. Epilog je bio 10 ozlijeđenih policajaca i oko 60 uhićenih navijača.

Stadion Arena Kombëtare u Tirani ima kapacitet od 21 690 mjesta, a bit će ovo prvo finale nekog velikog europskog natjecanja održano u Albaniji.