EVO ŠTO PIŠU NIZOZEMCI: Složni su oko ove činjenice, a posebno kritični prema jednom pojedincu!

Nizozemci se nisu baš previše raspisali u svojim medijima nakon jučerašnje utakmice Feyenoorda u Europa ligi protiv Dinama.

Tako njihovi mediji od reda napominju kako su igrači Feyenoorda propustili puno šansi protiv Zagrepčana, a najviše su kritični naravno prema Stevenu Berghuisu koji je po njima iz penala pucao direktno u Livakovića.

Uz nerealizirani penal Nizozemci najviše spominju Linssena koji je zapucao dvije odlične šanse pred Livakovićem te ističu Feyenoordov problem u srednjem redu  nakon ozljede Leroya Fera u zadnjem susretu protiv Vitessea.

Jednako tako svi su složni u činjenici kako je Feyenoord bio bolja momčad do isključenja Senesija ali isto tako napominju kako je Dinamo u drugom poluvremenu ulaskom Petkovića i Ivanušeca prijetio u zadnjih dvadesetak minuta te napominju kako ih je tada spasio golman Bijlow.

Sami igrači Feyenoorda su zadovoljni neodlučenim rezultatom iz hrvatske prijestolnice pa je tako golman Bijlow izjavio kako mogu biti zadovoljni remijem.

Linssen koji je uz Berghuis naznačen kako glavni krivac za neodlučeni rezultat izjavio je kako je ponekad teško, a ponekad lako zabiti gol, ali i kako je teško igrati utakmicu u kojoj si na poluvremenu morao voditi s dva do tri razlike.

Za razliku od njega golman koji je održao neodlučeno puno je realističniji u izjavama.

‘Izvuči neodlučno u Zagrebu, iako imate crveni karton, mislim da je to sjajan rezultat.’

O nerealiziranom kaznenom udarcu je rekao: ‘Uobičajeno je siguran. Može jednom promašiti. Ni oni nisu imali baš velike šanse, pa mislim da možemo biti zadovoljni s 0:0.’

Na kraju je zaključio, ‘Bila je to dobra tvrda utakmica s malo šansi.’

Nizozemci u svakom slučaju nisu nezadovoljni nakon utakmice u Zagrebu ali smatraju kako su morali napraviti više ponajprije zbog nerealiziranog penala.