ELF ‘RASTURIO’ RONALDA I DRUŠTVANCE: Festival golova i autogolova na Allianz Areni

Autor: G.I.Š.

Drugi susret dana donio je i drugi obračun u takozvanoj “skupini smrti”, a na Allianz Areni u Münchenu od 18 sati sastali su se aktualni europski prvak Portugal i Njemačka.

U utakmici koja je obilovala zanimljivostima pobjedu je odnijela Njemačka 4:2 i tako se izjednačila s Portugalcima po bodovima u skupini F.

Prva zanimljivost već u petoj minuti susreta kada je Gosens zabio ali je Gnabry bio u zaleđu te je sudac Anthony Taylor poništio zgoditak.

Za prvi pogodak čekali smo do 15. minute kada je zabio Cristiano Ronaldo na dodavanje Diega Jote. Ronaldo je u ovoj akciji prvo otklonio opasnost ispred svog gola nakon kornera i onda odsprintao preko cijelog terena za svoj 12. gol na Europskim prvenstvima.

Povratak Elfa

Raspoloženi Gosens je svom silinom opalio prema vratima u 35. minuti, a Rúben Dias je poslao loptu u vlastitu mrežu. Tako je Njemačka postala prva reprezentacija u povijesti Eura, koja je postigla i primila autogol na istom turniru.

Samo četiri minute kasnije, ponovno su Portugalci zabili autogol. Joshua Kimmich poslao je loptu u peterac, a novi autogol zabio je Raphaël Guerreiro.

Odmah po početku drugog poluvremena 3:1 za Elf. Gosens je zavrnuo je u peterac, a Kai Havertz je zabio za veliku prednost Njemačke u 51. minuti.

Devet minuta kasnije Kimmich idealno uposlio Gosensa na drugoj strani terena koji je zabio za potop Portugala 4:1, da bi Jota je smanjio na konačnih 4-2 u 67. minuti. Portugal je do kraja utakmice probao doći do još nekog pogotka, ali danas nije bio njihov dan.

U skupini F prva je Francuska s četiri boda, iza njih je sada Njemačka s tri koliko ima i Portugal, dok je Mađarska na jednom bodu.

Autor:G.I.Š.