DOČEKALI NAKON VIŠE OD POLA STOLJEĆA: Man City u europskom finalu, korak do najvećeg trofeja!

Manchester City prvi je finalist ovosezonske Lige prvaka. Nakon gostujućih 2:1 u prvoj utakmici polufinala protiv PSG-a, momčad Pepa Guardiole kod kuće je slomila Parižane s 2:0 golovima Riyada Mahreza u 11. i 63. minuti.

Mahrez je time s nova dva gola oplemenio svoj učinak iz prve utakmice u Parizu, kada je zabio za 2:1.

Man City je s ukupnih 4:1 izborio svoje prvo europsko finale nakon 51 godine čekanja, još od 1970., kada je slavio naslov u tadašnjem Kupu pobjednika kupova.

PSG potonuo bez Mbappea

Nakon lanjskog finala u kojem je izgubio od Bayerna, PSG je ovog puta zastao u polufinalu. Uz dva primljena gola, u utakmici u Manchesteru imao je i isključenje Angela Di Marije u 69. minuti.

PSG-ov trener u Engleskoj nije poslao na teren Kyliana Mbappea, koji očito nije mogao igrati zbog ozljede lista noge.

Tijek utakmice

90’+2 – Završena je utakmica u Manchesteru, momčad Pepa Guardiole je finalist Lige prvaka!

83′ – Posljednja izmjena u PSG-u, Mbappea i definitivno nema. Mitchell Bakker ušao je umjesto Abdoua Dialla.

77′ – Opasni Phil Foden! Povukao je loptu, ušao u kazneni prostor protivnika i pogodio stativu!

75′ – U gostujućoj momčadi ušli su Danilo i Colin Dagba, a izašli Leandro Paredes i Alessandro Florenzi. Još je 15 minuta do kraja i ovo sugerira da Kylian Mbappe zbog ozljede lista noge danas uopće ne može igrati.

69′ – Di Maria je morao iz igre nakon okršaja s Fernandinhom nakon kojeg ga je sudac Björn Kuipers kaznio isključenjem.

69′ – PSG je ostao s igračem manje, Angel Di Maria dobio je crveni karton!

64′ – Prednost je sada ukupnih 4:1, a tri od ta četiri Cityjeva gola zabio je današnji dvostruki strijelac.

63′ – Domaći su povukli krasnu kontru, a na asistenciju Phila Fodena, svojim drugim golom zaključio ju je Mahrez!

Gol pogledajte ovdje.

63′ – GOOOOOLLLL!!! Ponovno Riyad Mahrez, Manchester City je pred finalom!

62′ – Dvije izmjene u PSG-u, Mbappea još nema. Ušli su Draxler i Kean, izašli Herrera i Icardi.

55′ – Zaprijetio je Neymar, ali Oleksandr Zinčenko je spasio domaće ulaskom u blok. PSG je sve opasniji!

52′ – Drugo poluvrijeme donosi rani pritisak PSG-a koji je nanizao nekoliko kornera.

46′ – U gostujućoj momčadi i dalje nema Mbappea koji očito nije spreman niti za punih 45 minuta.

46′ – Ušli smo u drugih 45 minuta, a u njima PSG više nema puno vremena za čekanje.

45’+3 – Okončano je prvo poluvrijeme u Manchesteru. U završnici je Keylor Navas imao posla s udarcem strijelca Mahreza, uspio je obraniti.

36′ – Šansa za PSG, ali opet ne ide u okvir gola! Pucao je (i promašio) Ander Herrera, koji se okušao s ruba 16-erca.

30′ – Pucao je De Bruyne, nije pogodio cilj.

28′ – Manchester City uspio je primiriti goste u posljednjih nekoliko minuta, a ima i rani gol prednosti. Za Guardiolinu momčad stvari trenutno ne mogu izgledati bolje.

19′ – Nova šansa za Parižane! Angel Di Maria oteo je loptu Man Cityju na njihovoj polovici u zbunjujućoj situaciji u kojoj je PSG-ov Kimpembe ležao na terenu, Di Maria je odmah pucao prema golu s kojeg je domaći golman Ederson bio izašao, ali nije pogodio cilj!

17′ – PSG je pogodio gredu! Marquinhos je bio u padu u 16-ercu protivnika, probao je glavom, ali odsjelo je samo na okviru gola.

11′ – Mahrez je bio strijelac pobjedničkog gola Guardioline momčadi u dolasku do 2:1 u Parizu, a sada je zabio u ranoj fazi utakmice. Man City ima ukupnih 3:1!

11′ – GOOOOOLLLL!!! Riyad Mahrez zabio je za Man City!

7′ – Napeto na početku – bio je dosuđen penal za PSG zbog toga što je nizozemski sudac Kuipers vidio Zinčenkovo igranje rukom u 16-ercu, ali intervencija VAR-a i pregled snimke donijeli su promjenu. Nema penala!

6′ – Parižane je u Engleskoj dočekao kišni dan, a bilo je i padaline između kiše i snijega zbog čega je teren prilično zabijeljen.

1′ – Počela je utakmica u Manchesteru.