DINAMO TRAŽI ŠANSU U UZVRATU: ‘Ovo je bila utakmica paradoksa’

Nakon što je Dinamo u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige s 1:o izgubio od Villarreala na Maksimiru, donosimo prve reakcije zagrebačkih Plavih iznesene pred kamerama TV Arena Sporta nakon europskog poraza kod kuće.

Dinamo će novu šansu imati za tjedan dana, idućeg četvrtka u 21 sat u uzvratu u Španjolskoj.

Damir Krznar, trener Dinama

Moram reći da je ovo bila utakmica paradoksa, u prvom poluvremenu smo dominirali i primili smo gol, dok je u drugom Villarreal bio bolja momčad. Nismo uspjeli parirati. Na kraju, zbog zadnjih 10 minuta možemo biti zadovoljni što je rezultat bio samo 1:0.

Imamo šansu u uzvratu, recept je bio u prvom poluvremenu, u brzom kretanju po boku. Mislim da smo još uvijek u igri.

Pad u završnici utakmice nije bio toliko fizički pad, već želja da dođemo do nečega, a bez organizacije. Villarrealu godi kada se ne igra organizirano protiv njega.

Prvo poluvrijeme je izgubljeno, ali utakmica još traje.

Ovo nije bio Petković kako znamo, ali sedam dana je puno. I Gvardiolu će sedam dana dobro doći za akumulaciju snage u nogama.

Bruno Petković

Izuzev zadnjih 10-15 minuta kada su oni napravili razliku, mislim da je bilo otvoreno. Bio je taj nesretni penal protiv nas koji je odlučio utakmicu, ali mislim da je i dalje sve otvoreno prije uzvrata.

Villarreal je u zadnjih 10-15 minuta stvorio dvije ili tri šanse, tu je bilo jako opasno za nas. Što se mene tiče, ide na bolje s ramenom.

Joško Gvardiol

Znali smo da nas čeka jako teška utakmica. Oni dugo igraju na ovakvoj razini, a mi moramo pronaći razinu više ako nešto želimo izvući u sljedećoj utakmici.

Nije lagano se braniti, dobro drže loptu i dobri su tehničari. Nije lako stalno trčati i priključiti se napadu, fizički je teško, ali to je takva razina igre.

Realno gledano, branili smo se većinu utakmice. Trebamo stisnuti muški, uzeti loptu i probati nešto iskoristiti.

U drugom poluvremenu me malo zatezao kvadriceps, to je normalno poslije ozljede. Pokušat ću se s fizioterapeutima pripremiti za sljedeću utakmicu.