DINAMO SJAJNIM SLOBODNJAKOM SRUŠIO MAĐARE! Incidenti obilježili žestoku utakmicu

Dinamo je odigrao jedinu pripremnu utakmicu prije nastavka prvenstva na pripremama u Rovinju.  Protivnik je bio mađarski MOL Fehervar, a Plavi su došli do pobjede s 2:1.

Unatoč početnoj dominaciji hrvatskog prvaka u vodstvo su došli gosti u 12 minuti. Mrežu Dinama zatresli su uz puno sreće. Gruzijac Zivzivadze je primio loptu u kaznenom prostoru Dinama, opalio prema vratima Dinama a a lopta se  nespretno odbila od Theophila, i potom u velikom luku odsjela u mreži Plavih za vodstvo 1:0 Fehervara.

Dinamo nije izgubio glavu i vrlo je brzo odgovorio nakon vodstva. Nakon  šanse Oršiča u 19. minuti Dinamo je stigao do izjednačenja.

Krenula je akcija po desnoj strani napada Plavih,  Hajrović je potom ubacio  oštro ubacio za Oršića čiji udarac rukom blokira Rus. Sudac je dosudio najstrožu kaznu.  Mislav Oršić bio je siguran s bijele točke i poravnao na 1:1.

No onda se u drugom poluvremenu ukazao Bruno Petković. U 78.minuti je pokazao svoju nogometnu klasu. sjajnim je “slobodnjakom” s 18 metara matirao Tordaija, doveo Plave do vodstva 2:1.

Utakmicu su obilježila dva manja incidenta i crveni karton za Mađare. Bilo je poprilično burno i oštro, ali stvari ipak nisu izmaknule kontroli.

Manji incident dogodio se najprije na poluvremenu. Došlo do verbalnog sukoba mađarskih nogometaša koji su nešto dobacivali sucu utakmice, bilo je tu i verbalnog obračuna s igračima Dinama, ali cijela se situacija vrlo brzo smirila.

Petković je pak izgubio živce u 69. minuti kad se porječkao s mađarskim braničem Fiolom kojeg je potom uhvatio i za vrat. A isti ta Fiola je nedugo nakon vodećeg pogotka Petkovića, opasno startao na Kastratija, dobio drugi žuti karton i morao u svlačionicu.

Dinamo je prije ove utakmice odigrao samo utakmicu protiv svoje druge momčadi, a već u utorak slijedi nastavak prvenstva i zaostali derbi susret s Rijekom.