DINAMO SAZNAO PROTIV KOGA IGRA ZA LIGU PRVAKA: Ako padnu Bugari, slijedi zanimljiv sudar, a jedna stvar je nevjerojatna

Autor: Dnevno.hr/P.V.

Ako padnu Bugari, a u trenutku pisanja ovog teksta na najboljem su putu, Dinamo ide put – Norveške.

Naime, nogometaši norveškog prvaka Bodo/Glimta osigurali su plasman u play-off rundu Lige prvaka. Nakon prednosti od 5:0 iz prve utakmice nad Žalgirisom, u uzvratu su odigrali 1:1.

Za 1:0 i vodstvo litavskog predstavnika poentirao je u 39. minuti ganski napadač Francis Kyeremeh, i to na asistenciju Petra Mamića.

Dobar ždrijeb

Nade u mogući prolaz domaćina ugasio je Norvežanin Joel Mugisha pogotkom u 51. minuti.

Isto tako vrijedi spomenuti i da je Mamić četiri minute poslije dobio izravni crveni karton. Bivši igrač Rijeke i zaprešićkog Intera kao posljednji branič srušio je Mugishu na vrhu šesnaesterca te mu je sudac pokazao put u svlačionicu.

Bivši napadač Dinama i Rijeke Josip Tadić ostao je na klupi Žalgirisa.

Dakle, zna da će pobjednik iz dvoboja Dinama i Ludogoreca igrati protiv Bodo/Glimta, dok će poraženi ići u play-off Europske lige protiv – Žalgirisa.

Bodo/Glimt igra u zastrašujućoj formi. U posljednjem, 17. kolu prvenstva, razbio je Odd čak 7:0 i približio se Moldeu. Trenutno je treća momčad norveške lige s pet bodova manje od lidera.