Čudesni Kane stigao do još jednog jubileja: Ostavio Tottenham u borbi za Ligu prvaka!

Autor: N.M/Dnevno

Nogometaši Manchester Cityja i Tottenhama upisali su pobjede u susretima 36. kola engleskog nogometnog prvenstva.

City je na svom stadionu Etihad pobijedio Bournemouth sa 2-1, dok je Tottenham na gostovanju porazio Newcastle United sa 3-1. “Građani” su poveli 2-0 golovima Davida Silve (6) i

Gabriela Jesusa (39), a u nastavku je smanjio David Brooks.

Tottenham je na St James Parku porazio Newcastle United sa 3-1, a susret je obilježio dvostruki strijelac Harry Kane, koji se upisao u “Klub 200”. Kane je s dva gola stigao do brojke od

201  pogotka u 350 nastupa pri čemu je 185 zabio za Tottenham. Devet je postigo u dresu Millwalla, pet za Leyton Orient, a dva za Leicester. Za goste je zabio i Son Heung-Min, dok je pogodak

za  “Svrake” postigao Matt Ritchie. Burnley i Wolverhampton su odigrali 1-1, a domaćin je izjednačio u šestoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca. Gosti su poveli u 76. minuti preko Raula