Photo by Adam Pretty/Getty Images

ĆORIĆ TEŠKOM MUKOM U ČETVRTFINALE: Preokrenuo meč pa mu se protivnik predao

Autor: Mario Lacković

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Sankt Petersburgu. On je ‘visio’ u meču protiv Mađara Fucsovicsa, ali je Mađar predao borbu u trećem setu. Rezultat je bio 6-7 (5), 7-5, 3-0 za našeg igrača.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Ćorić je opako ‘visio’ protiv Mađara. Prvi set je izgubio u tie-breaku dok je u drugom Fucsovics imao vodstvo 4:3 i svoj servis. Nasreću je Ćorić vratio svoj servis nazad, da bi naš najbolje rangirani igrač uspio ekspresno vratiti zaostatak. Tada je Ćorić uspio spasiti dvije “break-lopte” i ipak povesti sa 6-5 te prebaciti pritisak na Fucsovicsa koji je morao zadržati svoj početni udarac kako bi osigurao još jedan “tie-break”. Mađar je odlično krenuo i stigao do 40-0, no potom je Ćorić osvojio pet poena zaredom i izjednačio rezultat u setovima na 1-1.

U tri gema odigrana u trećem setu Ćorić je pogodio osam od devet prvih servisa i lagano dva puta zadržao svoj početni udarac dok je Fucsovics pogodio tek jedan od šest svojih prvih servisa, napravio dvije dvostruke pogreške, drugu baš na “break-loptu” Ćorića te prilikom izmjene strana odlučio predati susret. U četvrtfinalu će Ćorić igrati protiv pobjednika susreta između Norvežanina Caspera Ruuda i Talijana Salvatorea Carusa.

Autor:Mario Lacković