CITY UMALO DOŽIVIO NEZAPAMĆEN DEBAKL: Foden i Jesus spasili Građane kod niželigaša!

Autor: N.M.

Nakon što je ispao branitelj naslova Arsenal u velikim problemima u trećoj rundi Fa cupa se nalazio i Man.City i bio na rubu eliminacije iz najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu i to u vrlo ranoj fazi.  Građani su naime od 59. minute gubili sa 1:0 od niželigaša Cheltenhama.

Gol za domaće postogao je May u 59. minuti.

Igrači Cheltenhama su izveli aut, lopta se odbijala u šesnaestercu Citya i na kraju došla do Maya, koji je  loptu zakucao u mrežu za veliko iznenađnje koje je na pomolu. No City se na kraju spasio velike blamaže, Foden je donio izjednačenje momčadi Pepa Guardiole golom u 81. minuti, da bi potpuni preokret donio Gabriel Jesus tri minute kasnije. Posao je trećim golom u sudačkoj nadoknadi završio Feran Torres i Građani su se na kraju ipak usojeli probiti dalje u Fa Cupu.

Sutra se u najzanimljivijoj utakmici 3. kola Fa Cupa na Old Traffordu sastaju Manchhester United i Liverpool.

U preostalim susretima igranim u subotu prvoligaši nisu dopustili iznenađenje, Brighton and Hove Albion je svladao Blackpool sa 2-1, Sheffield United je bio bolji od Plymputh Argylea sa 2-1, dok je West Ham United nadigrao Doncaster Rovers sa 4-0. Usto je Barnsley svladao Norwich City sa 1-0, Bristol City je kao gost bio bolji od Millwalla sa 3-0, dok je Swansea City bio uvjerljiv protiv Nottingham Foresta sa 5-1.

U prvoj utakmici današnjeg programa 21.kola francuske Ligue 1 Nica je kao gost slavila protiv  Lensa 1:0. Lens je porazom ostao na 31 bodu i trenutno su sedmi na ljestvici, dok je Nica 13 sa 26 bodova. Večeras kasnije se igra derbi susret Monaca Nike Kovača i Marseillea Duje Ćalete-Cara.