City premostio svoju crnu mačku: Guardiola pronašao dobitnu formulu!

Autor: HINA

Manchester City pobjedom je započeo novu sezonu svladavši u gostima Wolverhampton s 3-1.

Momčad Pepa Guardiole nije odigrala službenu utakmicu još od šokantnog ispadanja od Lyona u četvrtfinalu Lige prvaka.

Ipak, na teškom gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa slavili su golovima Kevina De Bruynea (20pen), Phila Fodena (32) i  Gabriela Jesusa (94), dok je za domaćine zabio Raul Jimenez (78).

Prošle sezone je City izgubio obje utakmice od Wolvesa pa je stoga ova pobjeda dobila na velikom značenju.

U ranije danas igranoj utakmici današnjeg programa Aston Villa je došla pobjede u svojoj prvoj utakmici u novom engleskom prvenstvu svladavši uz puno sreće kod kuće Sheffield United s 1-0.

Klub iz Birminghama je do pobjede došao golom Ezri Konse u 63. minuti, a gosti su, iako bez isključenoga kapetana Johna Egana još od 12. minute, promašili i kazneni udarac. S igračem manje Sheffield je u 34. minuti došao do penala, ali je udarac Johna Lundstrama obranio Argentinac Emiliano Martinez, pojačanje Ville iz Arsenala.

Villi je ovo bila prva utakmica sezone, a Sheffield United, jedno od najugodnijih iznenađenja prošle sezone, prvenstvo je počeo s dva poraza i bez postignutoga gola.

Zanimljiovo je da nakon nepotpuna dva kola Premierlige lige još nema utakmice s remijem.