CITY MARŠIRA PREMA NASLOVU: Juve se mučio protiv Spezije, Borussija Dortmund u polufinalu kupa

Autor: GIŠ

Juventus je protiv Spezije imao više od igre, no tek u zadnjih pola sata Pirlova momčad osigurala je pobjedu na domaćem terenu od 3:0. Morata je bio strijelac vodećeg pogotka u 62. minuti, na 2:0 je prednost povećao Chiesa u 71. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Cristiano Ronaldo u 89. minuti, kojem je to 20. gol ove sezone.

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su u prvom susretu 29. kola Engleske lige kod kuće Wolverhampton s 4-1, što je njihova 21. pobjeda u nizu u svim natjecanjima i 15. u prvenstvu.

U prvom dijelu Leander Dendoncker je zabio autogol u 15. minuti za vodstvo Cityja, no gosti su izjednačili preko Conora Codya u 61. minuti.

No, Wolverhampton nije izdržao do kraja, i primio je tri gola u posljednjih deset minuta. Prvo se za novo vodstvo pobrinuo Gabriel Jesus (80), isti igrač zabio je četvrti gol (90+3), dok je Rijad Mahrez pogodio u 90. minuti.

Manchester Cityja sada ima 15 bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala Uniteda.

U četvrtfinalu njemačkog Kupa sastale su se dvije Borussije a bolja za jedan gol i prolazak u polufinale bila je ona iz Dortmunda koja je golom Sancha u 66. minuti slavila s minimalnih 1:0.