CHELSEA U POLUFINALU LIGE PRVAKA: Porto pobijedio, ali nedovoljno, Plavci čekaju Real ili Liverpool!

Autor: F.F

Chelsea i Porto igraju uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka od 21 sat. Utakmica, kao i ona prva, zbog pandemije koronavirusa igrat će se u Sevilli, a Chelsea brani prednost od 2:0 do koje su došli golovima Masona Mounta i Bena Chilewella.

Chelsea je krenuo u formaciji 3-4-3: Mendy – Azpilicueta, Silva, Rudiger – James, Jorginho, Kante, Chilwell – Mount, Havertz, Pulišić

Porto kreće s 4-3-3 formacijom: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu – Oliveria, Grujić, Uribe – Corona, Marega, Otavio

Kovačić se ozlijedio prije utakmice

Večeras u sastavu Chelseaja nema Matea Kovačića koji se ozlijedio na treningu prije utakmice.

Porto je imao inicijativu u prvom susretu te se s pravom mogu nadati dobroj igri i danas. Portugalci nisu prošli u polufinale od 2004. godine, kada su i osvojili Ligu prvak apod vodstvom Josea Moruinha.

Utakmica je počela!

Nakon prvih pet minuta, Porto može biti zadovoljan svojim pristupom. Za sada vode igru i imaju inicijativu.

U osmoj minuti prva ozbiljnija šansa na utakmici. Pulišić je lijepo povukao u kontru, proigrao Mounta koji puca prema vratima. Loptu je blokirao Mbemba i ona odlazi malo pokraj gola. Marchesin je mogao samo gledati!

Za sada pratimo živu utakmicu. Porto igra lijepo, vodi igru, Chelsea vreba prilike iz kontra napada.

U 27. minuti dobra šansa za Havertza! Ušao je u šesnaesterac i pucao no obrana Porta u zadnji čas blokira!

Nakon pola sata igre, utakmica se primirila. Borba je na sredini terena.

Velika šansa za Porto! U 33. minuti Corona prijeti, pucao je s pet metara visoko iznad gola!

Prvo poluvrijeme je završilo. Rezultat je 0:0, gledali smo izjednačeni prvi dio s puno malih prekršaja i s jednom ozbiljnom šansom sa svake strane!

Krenulo je drugo poluvrijeme, za sada nema promjena.

Lijepa akcija Chelseaja u 54. minuti, ali na povratnu loptu Chilwella loše regira Pulišić. Točnije, nije dobro zahvatio loptu i onda odlazi daleko od gola.

Posljednjih nekoliko minuta Chelsea je preuzeo inicijativu. Pritišću, igraju ljepše.

U 63. minuti prva promjena na utakmici. Za Porto je svoje odigrao Grujić, umjesto kojeg ulazi Mehdi Taremi. Taremi je napadač koji mijenja veznog igrača. Nema više čekanja, Porto ide na sve ili ništa!

Upravo Taremi prijeti u 65. minuti! Sjajno je pucao glavom, ali još bolje brani Mendy!

Igrala se 70. minuta kada je sjajnu šansu propustio Pulišić! Pogriješila je obrana koja je loptu poslala točno do Kantea, ovaj proigrao Havertza koji loptu prosljeđuje do Pulišića. Na kraju se obrana obrana Porta iskupila i spriječila pogodak Amerikanca.

U 75. minuti Conceicao uvodi tri promjene! Ulaze Nanu, Evanilson i Luis Diaz, a svoje su za danas odigrali Corona, Marega i Manafa.

Porto uvodi posljednju promjenu, izlazi Oliveria, a mijenja ga Fabio Vieira. U međuvremenu je Pepe zaradio žuti karton radi prekršaja.

U 86. minuti Tuchel uvodi prvu promjenu. Hakim Ziyech je dobio mrvice, izlazi Mount.

Sudac je dodao četiri minute.

U sučevom produžetku izlazi Havertz, a ušao je Giroud.

Sjajna šansa za Pulišića u posljednjim trenucima, ali sjajna obrana Portova golmana!

Na samom kraju utakmice zamjena Taremi postiže pogodak! Fantastičan pogodak Taremija koji je škaricama svladao Mendyja!

KRAJ! Chelsea je uspavao protivnika i prošao zbog pobjede iz prve utakmice! Londonski klub je odradio utakmicu onoliko koliok je potrebno te s 0:0 u drugoj utakmici prolaze dalje. Napadački su odigrali koliko treba, čekali šanse  nakon greške Porta, a obrambeno su bili na razini. Tuchel i Plavci iz Londona sada čekaju boljeg iz ogleda Reala i Liverpoola.