BORNA ĆORIĆ SIGURAN: U drugom kolu ili na Rusa ili na Srbina

Autor: GIŠ

Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u nizozemskom Rotterdamu, pobijedivši u dva seta Botica van de Zandschulpa s 6:4, 7:6 (4), u nešto više od sat i pol igre.

Sljedeći suparnik našeg tenisača bit će ili treći tenisača svijeta Rusa Danila Medvjedeva ili Srbin Dušan Lajović .

Prvi set odlučili su četvrti i peti gem, kada je 24-godišnji Zagrepčanin prvo spasio dvije break-lopte (15:40), a potom realizirao svoju četvrtu priliku za jedini ‘break’ u meču i 1:0 u setovima.

U drugom setu nijedan tenisač nije došao do prilike za oduzimanje servisa te se otišlo u ‘tie-break’.

Ćorić je odlično otvorio ‘tie-break’ te je osvojio prva tri poena i pet od prvih šest, a za pobjedu je iskoristio svoju drugu meč-loptu.

Ćorić protiv Medvjedeva vodi s 4-2 u međusobnim dvobojima, dok Dušan Lajović vodi protiv našeg Ćorića 1-0 u međusobnim susretima.