BORBA ZA EUROPU: Gorica se jedva izvukla u gostima, spas bez glavne zvijezde

Šibenik i Gorica su u 30. kolu hrvatskog prvenstva na Šubićevcu odigrali bez pobjednika, 1:1. S takvim završetkom utakmice, domaći Šibenčani i dalje su bez pobjede od dolaska Španjolca Sergija Escobara na njihovu klupu, dok je Gorica nastavila svoju utrku s Rijekom i Hajdukom za nastup u Europi u sljedećoj sezoni.

Gorica je i dalje treća. Na poziciji koja vodi u kvalifikacije nove Uefine Konferencijske lige, momčad iz Velike Gorice ima dva boda prednosti i utakmicu više od četvrtoplasirane Rijeke.

Hajduk je sada na sedam bodova zaostatka za Goricom, uz dvije utakmice manje.

Ozlijeđeni Lovrić nije mogao igrati

Gorica je na ovom gostovanju bila bez pomoći Kristijana Lovrića, svojeg najboljeg strijelca i vodećeg igrača, koji je i dalje ozlijeđen. Bez Lovrića, momčad koju s klupe vodi Siniša Oreščanin dugo je bila u rezultatskom zaostatku.

Šibenčane je u vodstvo doveo Suad Sahiti (40′), no gosti iz Velike Gorice su u završnici susreta ipak uspjeli izbjeći poraz.

Jedan gol Gorici donio spas

Za izjednačenje je zabio iranski napadač Younes Delfi, kojeg je Oreščanin uveo u igru nakon sat vremena utakmice. Delfi je bio strijelac u 88. minuti.

Prije toga, Šibenik je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Marcosa Mine, koji je morao s terena u 87. minuti.