‘Blitzkrieg’ Crvene zvezde protiv Partizana: Slomili najvećeg rivala drugi put u samo četiri dana

Autor: Dnevno.hr/K.I.

Nogometaši Crvene zvezde slave novu pobjedu nad Partizanom. Najvećeg rivala pobijedili su večeras na popularnoj ‘Marakani’ po drugi put u svega četiri dana, ovoga puta u polufinalu Srpskog kupa s 2:0.

Slavila je Crvena zvezda autogolom Filipovića iz 27. minuti, te golom Nigerijca Petera Olayinke u 29. minuti. Zvezda će u finalu Srpskog kupa igrati protiv Vojvodine koja je u drugom polufinalnom susretu pobijedila Radnički u Kragujevcu 1:0. Finalni ogled na rasporedu je 23. svibnja u Leskovcu.

Ova pobjeda Crvene zvezde ostvarena je svega četiri dana nakon tijesne 3:2 pobjede nad Partizanom u srpskom prvenstvu. Tada su ‘crveno-bijeli’ zabili dva gola u sudačkoj nadoknadi i kompletirali veliki preokret.

Prekid zbog Grobara

Iz redova Partizana imali su velike prigovore na suđenje u spomenutoj utakmici, te su u današnjem ogledu Grobari pripremili bakljadu kojom su prekinuli susret u drugom poluvremenu. Velik broj baklji završio je na samom terenu, pa sudac Milanović nije imao izbora nego nakratko prekinuti utakmicu.

Za razliku od subotnjeg dvojoboja kada je sve prštalo šansama na obje strane ovoga puta Crvena zvezda se odlučila igrati nešto mirnije i staloženije, a na kraju je trijumfirala dvama golovima u razmaku od dvije minute.

Zanimljivo je kako je na ovoj utakmici dodijeljen žuti karton čak i prije njezinog samog početka. Naime, požutio je stoper ‘crno-bijelih’ Svetozar Marković. Razlog? Odugovlačenje Partizanovih igrača. Nogometaši ‘crno-bijelih’ su se okupili ispred svoje klupe i slušali govor trenera Igora Duljaja, te nisu reagirali na opomenu suca da se vrate na teren. Zato je požutio Marković.

Mjesec dana nakon smrti bivšeg dečka jedna od najboljih na svijetu u zagrljaju slavnog muškarca

Autor:Dnevno.hr/K.I.