BIVŠI VATRENI ZABIO U ITALIJI: Prekrasnim udarcem zabio prvi ligaški gol i trasirao pobjedu za našeg trenera

Autor: HINA/GIŠ

Klub naših Lovre Kalinića i Ivana Jurića, Verona, došao je do pobjede na domaćem terenu nakon što je mrežu gostiju načeo bivši Vatreni.

Verona je kod kuće pobijedila Crotone s 2-1, a bivši hrvatski reprezentativac je doveo domaćine u vodstvo u 16. minuti, svojim prvim ligaškim pogotkom ove sezone. Federico Dimarco je u 25. zabio za 2-0, a Crotone je u nastavku tek smanjio zaostatak pogotkom Juniora Messiasa u 55. minuti.

Kalinić je za momčad koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić igrao do 63. minute.

Napoli je u Udinama pobijedio Udinese s 2-1, dok je Lazio je na gostovanju kod Parme slavio s 2-0.

Napoli je do pobjede stigao golom Tiémouéa Bakayoka u 90. minuti. Prije toga gosti su poveli u 15. minuti golom Lorenza Insignea iz kaznenog udarca, a izjednačio je Kevin Lasagna u 27. minuti.

Lazio je bodove dohvatio postigavši oba gola u drugom dijelu utakmice, a strijelci su bili Luis Alberto (55) i Felipe Caicedo (67).

U prvom nedjeljnom susretu Roma i Inter su odigrali 2-2, a dvije asistencije za gol ubilježio je Marcelo Brozović.

Roma se spasila poraza golom Gianluce Mancinija četiri minute prije kraja, te tako spriječio Inter da se sasvim približi vodećem Milanu.

Roma je povela u 17. minuti sretnim golom Lorenza Pellegrinija, ali je Inter u drugom dijelu uspio preokrenuti pogocima Milana Skriniara (56) i Achrafa Hakimija (63) – oba na dodavanje Brozovića.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u 77. minuti.

Kasnije se još sastaju Fiorentina – Cagliari, te Juventus – Sassuolo, a u ponedjeljak Spezia – Sampdoria.

Na ljestvici vodi Milan s 40 bodova, Inter ima 37, a Roma 34 boda.

Autor:HINA/GIŠ