Screenshot: X

As Vatrenih zabio prvijenac na kraju razočaravajuće sezone, pogledajte njegov pogodak

Autor: K.I.

Odigrano je posljednje, 34. kolo u nizozemskom nogometnom prvenstvu. U posljednjem kolu Ajax je remizirao 2:2 u gostima kod Vitessea u utakmici u kojoj je premijerni pogodak u dresu ‘Kopljanika’ zabio Josip Šutalo.

Vitesse je poveo u 15. minuti golom Boutraha, dok su gosti iz Amsterdama izjednačili u 42. minuti preko Šutala. Gaaei je ubacio, a Šutalo s tri-četiri metra skrenuo loptu u mrežu. Bio mu je prvi gol za Ajax otkako je stigao iz Dinama prošlog ljeta.

Drugi put domaćin je poveo u 78. minuti golom Kozlowskog, a sve je zaključeno kada je Berghuis u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:2.

PSV ispred Feyenoorda

Šutalo je inače odigrao cijelu utakmicu za Ajax, Jakov Medić ostao je na klupi za pričuve, a Borna Sosa nije bio u kadru Ajaxa koji je razočaravajuću sezonu završio na petom mjestu. Za Vitesse je do 64. minute igrao hrvatski nogometaš Dominik Oroz.

Novi prvak PSV sezonu je zaključio domaćom pobjedom 3:1 protiv Waalwijka, a dva pogotka dao je De Jong. Direktno je plasman prema Ligi prvaka osigurao i lanjski prvak Feyenoord koji je završio na drugom mjestu.

U zadnjem kolu Feyenoord je na domaćem travnjaku savladao Excelsior 4:0 golovima Traunera, Lingra, Hancka i Geertruide. Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec za Feyenoord je igrao od 67. minute.

Lijepa Ana je kćerka slavnog sportaša i plod burne afere: Čuveni otac nije ju želio priznati