Pixsell

AKTIVNI I DINAMO I HAJDUK: Bočkaj zabio prvijenac za Dinamo, ali i Hajduku sjaji Livaja

Autor: Andrija Kačić Karlin

Pripreme za nastavak Prve hrvatske nogometne lige su u punom zamahu. Nogometaši Dinama i Hajduka odigrali su prijateljske utakmice u nedjelju, pobijedili su i Zagrepčani i Splićani. Istina, ne uvjerljivo, ali pripreme su…

Na pripremama u Rovinju Dinamo je odigrao drugu utakmicu. Šrethodno je pobijedio s 2-0 protiv ljubljansku Olimpije, a sada je nadvisio drugoplasiranu momčad slovenskog prvenstva, Košper s 4-2. Lijepim golom Marka Bulata u 11. minuti Dinamo je poveo, no samo četiri minute kasnije Gambijac Colley je izjednačio na 1-1. U 42. minuti je, pak, Bulat asistirao, a Andrić zabio za novo vodstvo Dinama.

Novi pogodak za Dinamo postigao je Špikić u 59. minuti, ali je u 66. smanjio Kubala. U posljednjoj minuti susreta Dinamo je zabio i četvrti gol, a autor je bio Petar Bočkaj. TO je njegov prvi gol za novi klub, nedavno je u Dinamo došao iz Osijeka.

Hajduk je odigrao prvu pripremnu utakmicu, protiv Širokog Brijega. Pobijedio je s 2-1. Prvi gol u 25. minuti zabio je Dolček, da bi odmah u prvom napadu Širokog uslijedilo izjednačenje, strijelac je bio Mujan.

Pobjedonosni gol za Hajduk zabio je Brkljača u 71. minuti na asistenciju Livaje. Inače, Široki je trenutno peti na ljestvici prvenstva Bosne i Hercegovine.